Grosicki zmarnował karnego! Młokos uratował zwycięstwo Stade Rennes

Kamil Grosicki nie wykorzystał jedenastki, ale jego Stade Rennes rzutem na taśmę wygrało na własnym stadionie z Guingamp 1:0. Polak rozegrał całe spotkanie. Zwycięstwo gospodarzom zapewniła akcja zmienników, a gola strzelił zaledwie 20-letni Adama Diakhaby.

Przed tygodniem Stade Rennes przegrało z Dijon 0:3 i mecz z Guingamp miał być idealną okazją do zmazania tej plamy. Grosicki zaczął od pierwszej minuty podobnie, jak przed tygodniem. Lepiej jednak wychodzi mu chyba gra z ławki i rola ”jokera”. Dwie kolejki temu ”Grosik” pojawił się na boisku na ostatnie pół godziny i golem z rzutu karnego oraz asystą przesadził o zwycięstwie swojego zespołu nad Olympique Marsylia.

Polak przed szansą stanął w 65. minucie, ale fatalnie się pomylił. Jego zespół  przez większą część drugiej połowy grał z przewagą jednego zawodnika. Trzy punkty gospodarzom zapewniła akcja wprowadzonych w końcówce Pedro Henrique i Diakhaby. Pierwszy asystował, a drugi wykończył akcję.

Stade Rennes - Guingamp 1:0

Bramki: Diakhaby 90+3