Ranking UCI: Końcowy triumf Sagana

Słowak Peter Sagan (Tinkoff) zajął pierwsze miejsce w rankingu zakończonego w sobotę tegorocznego cyklu najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich - UCI World Tour. Z Polaków najwyżej sklasyfikowano Rafała Majkę (Tinkoff) - na 44. pozycji.

W tym sezonie do cyklu zaliczało się 27 wyścigów, w tym Tour de Pologne. Sagan miejsce na podium zajął w siedmiu z nich, a trzy wygrał. Świetnie jechał także w Tour de France. Triumfował na trzech etapach i przez trzy odcinki jechał w żółtej koszulce lidera.

Druga lokata przypadła Kolumbijczykowi Nairo Quintanie (Movistar), a trzecie Brytyjczykowi Chrisowi Froome'owi (Sky).

Z biało-czerwonych oprócz Majki punktowało jeszcze dwóch kolarzy. 46. miejsce zajął Michał Kwiatkowski (Sky), a 173. Maciej Bodnar (Tinkoff).

W klasyfikacji drużyn triumfował hiszpański Movistar, przed Tinkoff (Rosja) i Sky (Wielka Brytania). Natomiast w rywalizacji krajów triumfowali Hiszpanie, a kolejne miejsca zajęli Kolumbijczycy i Brytyjczycy. Polaków sklasyfikowano na 16. pozycji.