Udany debiut Magiery. Legia nie dała szans Lechii

Legia Warszawa pierwszy raz w tym sezonie zagrała tak, że kibice mogą być dumni ze swojego zespołu. W ekstraklasowym debiucie Jacka Magiery mistrzowie Polski pokonali Lechię Gdańsk aż 3:0. Zdobyciem dwóch bramek popisał się Guilherme.

Po trzech meczach bez zwycięstwa Legia dostała piekielnie trudnego rywala na przełamanie. Lechia radzi sobie znakomicie w tym sezonie i odważnie kroczy ku zdobyciu mistrzostwa. Słaba forma to nie jedyne problemy w zespole Jacka Magiery, który przeciw gdańskiej drużynie debiutował w Ekstraklasie w roli trenera. Sobotnim tematem dnia w mediach był konflikt współwłaścicieli Legii Maciej Wandzel i Bogusław Leśnodorski wyraźnie poróżnili się z Dariuszem Mioduskim.

Złośliwi mówili, że mistrzowie Polski w pierwszej połowie oddali więcej strzałów niż we wszystkich poprzednich meczach. Trzeba przyznać, że Legia znakomicie zaczęła mecz i w pierwszych dwudziestu minutach zdominowała rywala. Świetnej sytuacji nie wykorzystał Nemanja Nikolić. Później Lechia doszła do głosu, ale nie potrafiła tego udokumentować. Choć nie oglądaliśmy bramek, to pierwsza połowa, w której było wiele jakości piłkarskiej, była świetną reklamą Ekstraklasy.

Druga połowa to już tylko dominacja Legii. Podopieczni Jacka Magiery już po czterech minutach objęli prowadzenie. Autorem pierwszego gola był Guilherme. Trzeba zaznaczyć, że bardzo pomógł mu w tym bramkarz Lechii Vanjia Milinkovic-Savic. To jednak tylko początek. Drugą bramkę zdobył również Brazylijczyk. Asystę zanotował Vadis Odjidja-Ofoe, który był jednym z najlepszych zawodników na murawie. Wynik meczu ustalił Nikolić. Węgier wykorzystał podanie Miroslava Radovicia i pewnie wpakował piłkę do siatki. Chwilę przed końcem Legia musiała radzić sobie bez serbskiego pomocnika. „Rado” został ukarany drugą żółtą kartką i sędzia Szymon Marciniak kazał mu opuścić boisko.

Zwycięstwo z wymagającym rywalem uradowało kibiców. Pozwoliło też Legii uciec ze strefy spadkowej i awansować na 9. miejsce. Lechia mimo porażki utrzymała się na podium.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Guilherme (49), 2:0 Guilherme (58), 3:0 Nemanja Nikolic (71).

Żółte kartki - Legia Warszawa: Miroslav Radovic, Adam Hlousek, Nemanja Nikolic. Lechia Gdańsk: Sławomir Peszko, Mario Maloca. Czerwona kartka za drugą żółtą - Legia Warszawa: Miroslav Radovic (89).

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Jakub Czerwiński, Adam Hlousek - Vadis Odjidja-Ofoe, Kasper Hamalainen (55. Thibault Moulin), Tomasz Jodłowiec, Miroslav Radovic, Guilherme (77. Waleri Kazaiszwili ) - Nemanja Nikolic (91. Mateusz Wieteska).

Lechia Gdańsk: Vanja Milinkovic-Savic - Grzegorz Wojtkowiak, Joao Nunes (54. Grzegorz Kuświk), Mario Maloca, Jakub Wawrzyniak - Flavio Paixao, Simeon Sławczew, Milos Krasic, Michał Chrapek (59. Rafał Wolski), Sławomir Peszko (68. Lukas Haraslin) - Marco Paixao.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).