Horror w Zabrzu. Angulo bohaterem Górnika

Górnik Zabrze po heroicznej walce w ostatnich minutach pokonał Chrobrego Głogów 2:1. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Igor Angulo, który został bohaterem kibiców z Zabrza.

Początek sezonu dla obu zespołów był wyjątkowo nieudany. Przed tym spotkaniem Górnik i Chrobry mieli tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. Kto się spodziewał przed startem 1 ligi, że zabrzanie będą bliżej strefy spadkowej niż miejsc dających awans do Ekstraklasy?

Spotkanie z przytupem rozpoczęli goście. Już w 12. minucie mogli się cieszyć z objęcia prowadzenia. Dynamiczną akcję przeprowadził Karol Danielak, następnie dokładnie dośrodkował w kierunku nadbiegającego Mateusza Machaja, który wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Skrzydłowy najpierw zanotował asystę, a chwilę później… musiał opuścić boisko za faul na wychodzącym na czystą pozycję Armina Cerimagiciu. Górnik szukał wyrównania, ale był nieskuteczny. Fenomenalną sytuację w doliczonym czasie pierwszej połowy zmarnował właśnie Bośniak.

Chrobry przystąpił do spotkania z mocno przemeblowaną linią defensywną. Za kartki musieli pauzować Michał Ilków-Gołąb oraz Bartosz Kwiecień. Choć utrzymywał się rezultat bezbramkowy, to Górnik bardzo często dochodził do sytuacji strzeleckich. Strzały gospodarzy były jednak niecelne albo lądowały w rękach Sławomira Janickiego. W końcu Górnik zdołał przełamać mur. Dziesięć minut przed końcem po błędzie Michała Michalca piłkę do siatki skierował Angulo. Gospodarze nie poddawali się i szukali trzech punktów. Udało się to w doliczonym czasie gry! Bohaterem Zabrza został Angulo, który wpakował piłkę do siatki po uderzeniu w poprzeczkę Cerimagicia.

To już piąty mecz z rzędu Górnika bez porażki. Podopieczni Marcina Brosza mają na koncie 15 punktów i awansowali na ósme miejsce w tabeli. Chrobry mając 12 oczek jest trzynasty.

Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Machaj (12), 1:1 Igor Angulo (79), 2:1 Igor Angulo (90+3-głową).

Górnik: Grzegorz Kasprzik - Adam Wolniewicz (79, Rafał Kosznik), Bartosz Kopacz, Adam Danch, Rafał Kurzawa - Bartosz Pikul (38, Marcin Urynowicz), Mariusz Przybylski, Erik Grendel (66, Dawid Plizga), David Ledecký, Armin Ćerimagić - Igor Angulo.

Chrobry: Sławomir Janicki - Karol Danielak, Seweryn Michalski, Sebastian Murawski (55, Maksymilian Rozwandowicz), Kamil Szubertowski - Łukasz Szczepaniak, Sebastian Bonecki, Marcel Gąsior, Mateusz Machaj (64, Damian Kowalczyk), Dominik Kościelniak (32, Michał Michalec) - Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Kopacz - Bonecki. Czerwona kartka: Danielak (26).

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin).