Polki wygrały Juniorski Puchar Federacji! W finale pokonały faworytki

Iga Świątek, Maja Chwalińska i Stefania Rogozińska-Dzik zostały mistrzyniami Juniorskiego Pucharu Federacji! W finale pokonały faworyzowane Amerykanki 2:1. O wszystkim przesądził debel, w którym dały prawdziwy popis!

Biało-czerwone pokonały kolejno Indie, Węgry, Kanadę, Rosję i wspomniane Amerykanki. Reprezentacje tych dwóch ostatnich państw były wymienianie wśród faworytów, więc ten sukces jest tym bardziej cenny.

W pierwszym meczu finałowym Chwalińska przegrała z Claire Liu w dwóch setach. Straty odrobiła Świątek, która także w dwóch setach uporała się z Amandą Anisimovą. Wszystko wyjaśniło się w deblu. Pierwsza partia była bardzo zacięta i zakończyła się wygraną Polek 6:4. Drugi set był popisem Świątek i Chwalińskiej, które zwyciężyły do zera!

To drugie zwycięstwo polskich juniorek w Pucharze Federacji. W 2005 roku najlepsze okazały się siostry Agnieszka i Urszula Radwańska oraz Maksymiliana Wandel.