Teodorczyk bohaterem! Strzelił zwycięskiego gola ze Standardem Liege

Łukasz Teodorczyk znów błysnął! Tym razem snajper Anderlechtu Bruksela wpisał się na listę strzelców w wyjazdowym meczu ze Standardem Liege. To z pewnością cieszy selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałkę.

"Teo" strzelił jedynego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 79. minucie. W tej sytuacji nie popisał się bramkarz gospodarzy Jean-Francois Gillet, który wyszedł z bramki, jednak nie zdołał dojść do piłki. Polak go uprzedził i głową skierował futbolówkę do siatki.

Dla Teodorczyka była to piąta bramka w lidze belgijskiej. Wcześniej trafiał w meczach z KV Kortrijk (5:1), KAS Eupen (2:2), KAA Gent (2:2) i RSC Charleroi (3:2).

Reprezentant Polski, który znalazł się w kadrze na mecze z Danią i Armenią, został zmieniony w 88. minucie. W jego miejsce trener Rene Weiler wprowadził Oliviera Deschachta.

Standard Liege - Anderlecht Bruksela 0:1 (0:0)

Bramka: Łukasz Teodorczyk 79