Belgowie ostatni raz podejmowali Bośniaków podczas eliminacji Euro 2016. U siebie ”Czerwone Diabły” wygrały 3:1, a na wyjeździe zremisowały 1:1. Piłkarze prowadzeni wtedy przez  Marka Wilmotsa z pierwszego miejsca awansowali do turnieju. Bośnia zajęła trzecie miejsce i  po porażce z Irlandią w barażach musiała zapomnieć o finałach mistrzostw Europy. Obie reprezentacje zainkasowały w pierwszej kolejce po trzy punkty.

Goście grali w niemalże w najmocniejszym składzie. Jedynym nieobecnym był Kevin de Bruyne, którego wykluczył uraz. Belgowie od początku długo utrzymywali się przy piłce i cierpliwie czekali na swoje okazję. Już w 19. minucie Jordan Lukaku doznał urazu i na noszach opuszczał boisko. Pierwszą bramkę zdobył stoper gości Emir Spahic, ale było to trafienie samobójcze. Po chwili po kapitalnej akcji Belgów było 2:0. Akcję wykończył Eden Hazard, a świetną asystą popisał się Dries Mertens. Pewnie prowadzący gospodarze mogli grać już na większym luzie. Zapału do zdobywania bramek im jednak nie brakowało. Kolejną asystę zaliczył Mertens, a genialnego gola piętą zdobył… stoper Toby Alderweireld.

Kolejną wyborną sytuację miał Lukaku, ale z pięciu metrów nie trafił do pustej bramki. Strzał ten bez wątpienia zasługuje na miano wpadki tej kolejki eliminacji. Mimo fatalnego kiksu, napastnik nie załamał się i w 80.  minucie strzałem zza pola karnego podwyższył prowadzenie. Belgowie rozgromili Bośniaków i dopisali kolejne trzy punkty do swojego dobytku.

Belgia - Bośnia i Hercegowina 4:0 (2:0)

Bramki: Spahic 26-sam, Hazard 29, Alderweireld 60, Lukaku 79

Belgia: Courtois - Meunier, Alderweireld, Vertonghen, J. Lukaku (21' Ciman) - Fellaini, Witsel, Hazard (87' Mirallas) - Mertens, R. Lukaku (82' Benteke), Carrasco.

Bośnia i Hercegowina: Begović - Bicakcić, Spahić, Zukanović, Kolasinac - Jajalo (73' Visca) – Lulić, Pjanić (81' Cimirot), Medunjanin - Ibisević (64' Durić), Dzeko.

Żółte kartki: Fellaini (Belgia) oraz Kolasinac, Jajalo, Lulić (Bośnia i Hercegowina).

Sędzia: Martin Atkinson (Anglia).