Szwecja lepsza od Islandii na otwarcie turnieju w Zielonej Górze

Piłka ręczna

Żeńska reprezentacja Szwecji pokonała Islandię 33:23 w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Zielonej Górze. Od pierwszej do ostatniej minuty szczypiornistki "Trzech Koron" dominowały i zasłużenie wygrały. W drugim spotkaniu Polki zmierzą się ze Słowaczkami.

Szwedki były zdecydowanym faworytem starcia w Zielonej Górze. W przeciwieństwie do rywalek z Islandii reprezentantki ”Trzech koron” występowały na igrzyskach w Rio. Ich przygoda zakończyła się na ćwierćfinale i porażce z Norweżkami.

Wedle oczekiwań Szwecja zaczęła od prowadzenia i stopniowo powiększała przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się aż ośmiobramkowym prowadzeniem zawodniczek ”Trzech koron”, które zdominowały boiskowe wydarzenia.

Szwedki były wyraźnie silniejsze pod względem fizycznym i to był klucz do zwycięstwa. Mimo, to Islandki starały się zniwelować przewagę. Dobrze zorganizowane przeciwniczki miały jednak mecz pod kontrolą. Dużo bramek zdobywała Szwecja po tym, jak rywalki wycofywały bramkarkę. Szczypiornistki w żółtych koszulkach rzutami z pod własnego pola karnego trafiały do pustej bramki. Ostatecznie Szwedki wygrały różnicą dziesięciu trafień.

Islandia – Szwecja 23:33 (12:20)