El. MŚ 2018: Drugie zwycięstwo piłkarzy Izraela

W spotkaniu grupy G eliminacji mistrzostw świata 2018 piłkarze Izraela wygrali w Jerozolimie z Liechtensteinem 2:1. O sukcesie gospodarzy przesądziły dwie bramki zdobyte przez Tomera Hemeda na początku meczu.

Piłkarze Izraela rozpoczęli kwalifikacje od porażki 1:3 na własnym boisku z Włochami, a w drugiej kolejce pokonali w Skopje Macedonię 2:1. Reprezentacja Liechtensteinu została na inaugurację rozgromiona w León przez Hiszpanów 0:8, a w drugim meczu uległa na własnym trawniku Albanii 0:2.

Zgodnie z przewidywaniami, gospodarze dominowali w pierwszej połowie, a z kilku stworzonych sytuacji, dwie zamienili na bramki. Wynik meczu już w 4. minucie otworzył Tomer Hemed, który wykorzystał dośrodkowanie Maora Buzaglo z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce. W 16. minucie Tomer Hemed zdobył drugą bramkę dla reprezentacji Izraela, tym razem popisując się celną głowką po dośrodkowaniu Tala Ben Haima z lewej strony.

Tuż po przerwie gospodarze nieoczekiwanie stracili gola. Na bramkę rywali pomknął Nicolas Hasler, wyłożył piłkę sprzed linii końcowej nadbiegającemu Maximilianowi Goppelowi, a dziewiętnastoletni obrońca FC Vaduz efektownym strzałem dopełnił formalności. W drugiej części meczu goście zagrali nieco odważniej, nie wystarczyło to jednak na odrobienie strat i wywiezienie z Jerozolimy choćby punktu. Nieskuteczni w tym meczu piłkarze Izraela odnieśli drugie zwycięstwo w eliminacjach.

Izrael -  Liechtenstein 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Tomer Hemed (4), 2:0 Tomer Hemed (16), 2:1 Max Göppel (49).

Sędzia: Clayton Pisani (Malta).