Popis młodzieżówki! Czarnogóra rozgromiona w Gdyni

Drugi październikowy test przed mistrzostwami Europy do lat 21 nasza reprezentacja przeszła więcej niż pomyślnie. Polska w Gdyni rozbiła Czarnogórę aż 6:0. Dwie bramki zdobył świetnie grający Dariusz Formella, a fenomenalnym uderzeniem popisał się Mariusz Stępiński. Po jednym trafieniu dołożyli też Dawid Kownacki, Krzysztof Piątek i Adam Buksa.

Przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy U21, które w 2017 roku odbędą się w Polsce, nasza reprezentacja w kolejnym teście zmierzyła się z Czarnogórą. Ostatni mecz rywali dał jasny znak, że trzeba podejść do tego spotkania z szacunkiem i respektem. Czarnogórcy wygrali aż 3:0 z utalentowaną reprezentacją Belgii. Z tej rywalizacji na Polskę wyszło jednak jedynie czterech zawodników.

Nieliczni kibice, którzy przybyli na stadion w Gdyni przez pierwsze pół godziny gry nie mogli oglądać dobrego widowiska. Brakowało dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Po obu stronach roiło się od prostych błędów i niecelnych podań. Dopiero w 31. minucie Polacy rozegrali pierwszą składną akcję. Stępiński przekazał piłkę Formelli, a ten pewnym strzałem umieścił ją w siatce. W tym fragmencie gry nie można było narzekać na brak emocji. Już trzy minuty później było 2:0. Dośrodkowanie Formelli na gola zamienił Kownacki, a pomógł mu przy tym niepewnie interweniujący bramkarz rywali.

Druga połowa to pokaz monstrualnej siły Polaków. Po godzinie gry fenomenalnym uderzeniem popisał się Stępiński i pokonał bezradnego Lazara Carevicia. Po chwili za asystę przy odwdzięczył się Kownacki i wyłożył piłkę Formelli, który skierował ją po pustej bramki. Na tym nasi nie zakończyli strzelania. W 77. minucie Kownacki z rzutu rożnego posłał piłkę idealnie na głowę Piątka. Napastnik Cracovii się nie pomylił i podwyższył stan rywalizacji. Stempel na okazałym zwycięstwie postawił w doliczonym czasie gry Adam Buksa.

Choć Czarnogórcy nie przyjechali w najsilniejszym składzie, to trzeba pochwalić podopiecznych Marcina Dorny za pójście za ciosem i pewne zwycięstwo. Dwa październikowe testy przed mistrzostwami Europy w 2017 roku w Polsce trzeba uznać za udane. W czwartek Polacy pokonali reprezentację Ukrainy do lat 20 2:0.

Polska - Czarnogóra 6:0 (2:0)