PlusLiga: Indykpol AZS wygrał w Bydgoszczy

W spotkaniu trzeciej kolejki PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3. Podopieczni Andrei Gardiniego dominowali na parkiecie, jedynie przez dekoncentrację w trzeciej odsłonie, pozwolili rywalom na ugranie seta.

Dla siatkarzy Łuczniczki pierwsza w tym sezonie konfrontacja we własnej hali miała być meczem na przełamanie, po niefortunnym początku sezonu. Podopieczni Piotra Makowskiego rozpoczęli rozgrywki od porażki 1:3 z beniaminkiem PlusLigi - GKS Katowice, a w drugim meczu wyraźnie przegrali 0:3 z Onico AZS Politechniką Warszawską. Ekipa Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszych seriach gier zgarnęła cztery punkty: po wyjazdowej porażce 2:3 z Jastrzębskim Węglem, w drugim meczu podopieczni Andrei Gardiniego pokonali we własnej hali GKS Katowice 3:0.

Początek spotkania miał jednostronne oblicze i przebiegał pod dyktando gości (1:5, 4:10), którzy byli skuteczni w ofensywie i bezwzględnie wykorzystywali słabości rywali. W dalszej części seta goście utrzymywali przewagę, a końcówka seta przebiegła bez większych emocji. Skuteczny atak Jana Hadravy przyniósł piłkę setową (18:24), a w kolejnej akcji Milan Katić zaatakował w aut, kończąc seta.

Druga partia miała podobny przebieg. Olsztynianie uzyskali przewagę już na początku, po efektownym ataku Aleksandra Śliwki mieli trzy oczka zaliczki (5:8), którą systematycznie powiększali. Do skutecznych ataków dołożyli jeszcze zagrywkę i po dwóch asach serwisowych Hadravy było już 8:15. Piłkę setową wywalczył czeski atakujący AZS (15:24), a seta zakończyła pomyłka Piotra Sieńko w polu serwisowym.

W trzecim secie nastąpił zaskakujący zwrot akcji. Być może długa przerwa sprawiła, że olsztynianie nie wyszli na tę odsłonę odpowiednio skoncentrowani i to gospodarze od początku przejęli inicjatywę na parkiecie (2:0, 8:4). W środkowej części seta bydgoszczanie wypracowali sobie sześciopunktową zaliczkę (16:10). Wówczas nastąpiło chwilowe załamanie ich gry: błędy własne oraz skuteczne ataki Śliwki dały ekipie AZS pięć wygranych akcji z rzędu (16:15). Końcówka znów jednak należała do graczy Łuczniczki. Po asie serwisowym Katicia (23:18) stało się jasne, że goście nie wygrają  tego seta. Partię skutecznym atakiem zakończył Jakub Rohnka.

Na początku czwartej odsłony przewagę uzyskali gospodarze (4:2), ale w kolejnych akcjach set miał wyrównany przebieg (7:7, 12:12). Od stanu 13:13 przewagę zaczęli jednak wypracowywać siatkarze z Olsztyna. W końcówce siatkarze z Bydgoszczy znów nie mieli wiele do powiedzenia, a goście pewnie zmierzali do wygranej. Olsztynianie piłkę meczową uzyskali w niecodziennych okolicznościach: zdenerwowany nieudaną akcją Milan Katić kopnął piłkę, za co zobaczył czerwoną kartkę (14:24). W kolejnej akcji skuteczny atak Śliwki zakończył to spotkanie. MVP: Jan Hadrava

Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (18:25, 16:25, 25:19, 14:25)

Łuczniczka: Igor Yudin (1), Jan Nowakowski (8), Patryk Szczurek (1), Milan Katic (9), Mateusz Sacharewicz (7), Marcel Gromadowski (10) - Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Jakub Rohnka (14), Bartosz Filipiak, Piotr Sieńko (2), Kacper Bobrowski.
Indykpol AZS: Aleksander Śliwka (13), Miłosz Zniszczoł (6), Jan Hadrava (20), Wojciech Włodarczyk (14), Daniel Pliński (9), Paweł Woicki (1) - Michał Żurek (libero) oraz Hidde Boswinkel, Ezequiel Palacios (1), Jakub Kochanowski (2).