Bayern Monachium górą w szlagierze 8. kolejki Bundesligi. Lewandowski bez gola

Bayern Monachium wrócił na zwycięską ścieżkę! W najciekawiej zapowiadającym się meczu 8. kolejki Bundesligi pokonał Borussię Moenchengladbach 2:0, przerywając serię dwóch remisów. Cały mecz w barwach mistrza Niemiec rozegrał Robert Lewandowski, jednak na listę strzelców nie zdołał się wpisać.

Gospodarze przesądzili o losach tego meczu w pierwszych 45 minutach. Mieli ogromną przewagę, którą potwierdzili dwoma golami. Na listę strzelców wpisali się Arturo Vidal i Douglas Costa.

W drugiej połowie niewiele brakowało, by goście zdobyli kontaktową bramkę. W 71. minucie Andre Hahn uderzył w spojenie słupka z poprzeczką! Poza tym sytuacji było niewiele i wynik już się nie zmienił.

Lewy, który w ciągu tygodnia trafił w meczu z PSV Eindhoven (4:1) w Lidze Mistrzów, zakończył spotkanie z zerowym dorobkiem bramkowym. Potwierdziło się więc, że BMG nie leży Polakowi... Do tej pory strzelił jej tylko jednego gola.

Dla polskiego napastnika był to piąty mecz ligowy z rzędu bez bramki. Ostatnią zdobył z FC Ingolstadt 04 (3:1). Było to ponad miesiąc temu, dokładnie 17 września.

Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach 2:0 (2:0)

Bramki: Arturo Vidal 16, Douglas Costa 31