AS Roma wygrała kolejny mecz. Szczęsny lepszy od Cionka

AS Roma pokonała u siebie Palermo 4:1 w meczu zamykającym dziewiątą kolejkę Serie A. Po 90 minut rozegrali Wojciech Szczęsny oraz Thiago Cionek.

Wojciech Szczęsny i Thiago Cionek przebywali na boisku od pierwszej minuty w meczu AS Roma - Palermo. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, co potwierdzili, wygrywając mecz 4:1. Pierwsza bramka padła po trzydziestu minutach, a do siatki trafił Mohamed Salah. Cionek był poniekąd zamieszany w tę akcję, bo nie zdołał odbrać piłki Edinowi Dżeko, który był asystentem przy tym trafieniu.

Druga bramka to już w głównej mierze "zasługa" bramkarza Palermo Josipa Posaveca, który dał się zaskoczyć strzałem z pozoru niegroźnego rzutu wolnego. Szczęśliwcem został Leandro Paredes. Rzymanie się nie zatrzymywali i jeszcze podwyższyli wynik. Po składnej akcji do siatki trafił Dzeko.

Goście mieli lepsze miny dopiero w końcówce, gdy honorową bramkę zdobył Robin Quaison. To podrażniło ambicję gospodarzy, którzy chwilę później odpowiedzieli trafieniem Stephana El Shaarawy'ego. AS Roma wygrała i z dorobkiem dziewiętnastu punktów - tyle samo, co AC Milan - zajmuje drugie miejsce ze stratą dwóch oczek do Juventusu. Palermo jest na przedostatniej pozycji.

AS Roma - Palermo 4:1 (1:0)

Bramki: Salah 31, Paredes 52, Dzeko 68, El Shaarawy 82 - Quaison 80..

AS Roma: Szczęsny - Emerson, Manolas, Fazio, Jesus (46 Florenzi) - De Rossi, Paredes - Salah, Nainggolan (69 Strootman), El Shaarawy - Dzeko (81 Totti).

Palermo: Posavec - Cionek, Goldaniga, Andelkovic - Morganella (59 Rispoli), Bruno Henrique, Gazzi, Aleesami - Diamanti (72 Jajalo), Chochev (69 Quaison) - Nestorovski.

Żółte kartki: Manolas, Jesus, Salah - Goldaniga, Chochev.