Mnóstwo bramek w Serie A. Polacy ze zmiennym szczęściem

Piotr Zieliński zagrał pół godziny w wygranym przez Napoli meczu z Crotone, Łukasz Skorupski zachował czyste konto w starciu z Chievo, a Bartosz Salamon opuścił boisko na początku drugiej połowy, kiedy jego Cagliari przegrywało z Fiorentiną 1:5. W sześciu meczach kibice oglądali aż 22 gole!

Po kontuzji Arkadiusza Milika swoją szansę na dłuższy czas otrzymał Manolo Gabbiadini, lecz grając tak, jak z Crotone na pewno nie zaskarbi sobie zaufania Maurizio Sarriego. Snajper Napoli otrzymał bowiem czerwoną kartkę już w trzydziestej pierwszej minucie spotkania. Jego drużyna prowadziła wtedy po trafieniu Jose Callejona, a kilka minut później wynik podwyższył Nikola Maksimovic. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Aleandro Rosiego w ostatniej minucie. Na ostatnie pół godziny na boisku pojawił się Piotr Zieliński.

Aż osiem bramek padło w meczu Cagliari - Fiorentina, gdzie goście wygrali 5:3. Gospodarze prowadzili 1:0, później przegrywali 1:5, by ostatecznie strzelić jeszcze dwa gole. "Violę" do zwycięstwa poprowadził Nikola Kalinic - autor hat-tricka i jednej asysty. W zespole Cagliari 58 minut rozegrał Bartosz Salamon, lecz po starcie pięciu bramek, jego szkoleniowiec zdecydował się na ściągnięcie go z boiska.

Znacznie lepszy dzień miał Łukasz Skorupski, który zachował czyste konto w starciu z Chievo. To duży plus, minusem jest na pewno fakt, że Empoli również nie zdołało strzelić ani jednego gola. Polak co prawda nie musiał radzić sobie ze strzałami rywali co pięć minut, ale swoje zrobił.

Niedzielne wyniki:

Udinese - Pescara 3:1 (Thereau 9 [rz.k.], 71, Zapata 90+3 [rz.k.] - Aquilani 74)
Atalanta - Inter 2:1 (Masiello 10, Pinilla 88 [rz.k.] - Eder 50)
Cagliari - Fiorentina 3:5 (Di Gennaro 2, Capuano 62, Borriello 77 - Kalinic 20, 40, 54, Bernardeschi 26, 32)
Crotone - Napoli 1:2 (Rosi 89 - Callejon 17, Maksimovic 33)
Empoli - Chievo 0:0
Torino - Lazio 2:2 (Falque 20, Ljajic 90+2 [rz.k.] - Immobile 71, Murgia 84)