facebook twitter youtube instagram RSS

Puchar Polski: Remis Lecha z Wisłą przy pustych trybunach

Po słabej pierwszej połowie, piłkarze Lecha Poznań i Wisły Kraków w drugiej zagrali trochę lepiej. Ostatecznie na gola Pawła Brożka odpowiedział Dawid Kownacki. Pierwszy mecz 1/4 finału Pucharu Polski zakończył się remisem 1:1.

Po przeciętnym widowisku Lech zremisował na własnym boisku z Wisłą 1:1. Oba zespoły spotkały się ze sobą w Poznaniu zaledwie dziewięć dni temu. W meczu o ligowe punkty również padł remis 1:1.

Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności. To kara za zachowanie kibiców podczas ostatniego finału Pucharu Polski w Warszawie, kiedy to fani "Kolejorza" odpalali i rzucali race na boisko. Ten zakaz został nałożony na Lecha do końca rozgrywek.

Mecze bez kibiców to żadna nowość dla "Kolejorza", bowiem już w latach 90. poznański klub musiał w ten sposób cierpieć za zachowanie swoich fanów. Po raz ostatni Lech przy pustych trybunach grał na inaugurację sezonu 2014/15, wówczas pokonał Piasta Gliwice 4:0.

Trener gospodarzy Nenad Bjelica w porównaniu do ostatniego meczu w Warszawie z Legią (przegranego 1:2), w wyjściowej "11" zmienił pół składu. Między słupkami stanął Jasmin Buric, kilka godzin wcześniej został zdyskwalifikowany przez Komisję Ligi Ekstraklasy na trzy mecze za udział w przepychance podczas meczu z Legią. Z kolei opiekun "Białej Gwiazdy" Dariusz Wdowczyk postawił na zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo nad Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (2:0).

Bez dopingu kibiców spotkanie przypominało bardziej sparing niż pojedynek o półfinał Puchar Polski. W pierwszej połowie emocji było jak na lekarstwo, żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć choćby namiastki bramkowej sytuacji. Anemiczne strzały piłkarzy Lecha nie miały prawa zaskoczyć Łukasza Załuski.

Spotkanie trochę rozkręciło się po przerwie, a to za sprawą gości. W 48. minucie Paweł Brożek otrzymał dokładne podanie od Bobana Jovica, uwolnił się spod opieki Paulusa Arajuuriego i z bliska pokonał Burica.

Strata gola zdopingowała lechitów do bardziej zdecydowanych ataków. Solidna i niezwykle doświadczona defensywa Wisły nie pozwoliła rywalom na zbyt wiele. Gospodarzom w ofensywie brakowało jakości i pomysłu. Bliski wyrównania był Maciej Makuszewski, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany.

Przewaga lechitów przyniosła w końcu efekt. Z dystansu uderzył Marcin Robak, Załuska odbił piłkę przez siebie, a Dawid Kownacki dopełnił tylko formalności. Goście zapłacili karę za to, że tak mocno cofnęli się na własną połowę. Lech do ostatnich minut dążył do zmiany wyniku, ale wiślacy więcej błędów już nie popełnili.

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramki: Kownacki 78 - Brożek 48.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz - Maciej Makuszewski, Łukasz Trałka, Radosław Majewski, Maciej Gajos (76. Darko Jevtic), Dariusz Formella (62. Dawid Kownacki) - Marcin Robak.

Wisła Kraków: Łukasz Załuska - Boban Jovic, Arkadiusz Głowacki, Richard Guzmics, Maciej Sadlok - Rafał Boguski (63. Petar Brlek), Krzysztof Mączyński, Paweł Brożek (90. Mateusz Zachara), Denis Popovic, Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek (81. Tomasz Cywka).

Żółte kartki: Łukasz Trałka - Richard Guzmics, Maciej Sadlok.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Mecz bez publiczności.

20:27

Witamy w relacji na żywo z ćwierćfinału Pucharu Polski! Lech Poznań gra dzisiaj z Wisłą Kraków.

20:32

Oto składy na dzisiejszy mecz:

Lech: Buric - Kędziora, Arajuuri, Bednarek, Wilusz - Makuszewski, Trałka, Gajos, Formella - Majewski - Robak.

Wisła: Załuska - Jovic, Głowacki, Guzmics, Sadlok - Boguski, Mączyński, Popovic, Małecki - Brożek, Ondrasek.

20:33

20:45

Lech Poznań - Wisła Kraków 0:0

Zaczynamy! Transmisja w Polsacie Sport.

20:48

Nieudana próba Wilusza. Goście próbowali wyjść z kontrą - bezskutecznie.

20:49

Wiele zależy dzisiaj od Pawła Małeckiego, który jest ostatnio w dobrej formie.

20:50

Początek bardzo spokojny, żadna z drużyn nie chce przejąć inicjatywy.

20:52

Dobra akcja gospodarzy! Kędziora pomknął prawą stroną, ale został zablokowany. Z rzutu rożnego nic jednak nie wyszło.

20:55

Rzut wolny dla Wisły, ale do bramki Burica było bardzo daleko - około 40 metrów. Strzelał Głowacki, ale z takiej odległości nie mógł zaskoczyć bramkarza. Gramy dalej!

20:57

Wisła także miała stały fragment gry, konkretnie rzut rożny. Centra Małeckiego nieudana.

20:59

Wisła coraz lepiej operuje piłką, lecz na razie trudno powiedzieć, by któraś z drużyn jakoś szczególnie dążyła do strzelenia gola. Tempo jest bardzo spokojny, ale wiemy, że spotkanie się jeszcze rozkręci!

21:00

- Lechowi często będzie rozgrywać atak pozycyjny bez kibiców - stwierdził Wojciech Kowalczyk. A po chwili strzelał Majewski, ale Załuska obronił to uderzenie.

21:00

Wejście nakładką Makuszewskiego w Załuskę. Rzut wolny dla Wisły.

21:02

Brożek doszedł do strzału, ale chyba nie tak go sobie wyobrażał, bo piłka powędrowała w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Burica.

21:06

Dobra centra z rzutu rożnego, lecz Guzmics nie oddał celnego strzału. Mógł zrobić to znacznie lepiej.

21:07

Sporo błędów z obu stron, do tego atmosfera - a raczej jej brak - na pustym stadionie nie pozwala na większe emocje. Czekamy na więcej!

21:08

A teraz Guzmics ukarany żółtą kartką za faul na Makuszewskim.

21:11

Daleko od pola karnego ustawiony Robak, co skończyło się stratą piłki.

21:11

I Lech znowu od początku buduje atak pozycyjny.

21:14

Gospodarze mają rzut wolny, lecz wiślacy po sześciu próbach wybicia piłki głową, w końcu wybili ją na połowę Lecha.

21:19

Lech rozgrywa akcję - > traci piłkę - > przejmuje ją Wisła - Wisła traci piłkę - Lech rozgrywa akcję...

Tak to na razie mniej więcej wygląda.

21:21

I mamy strzał na bramkę! Makuszewski uderzał, a Załuska nie mógł tego przepuścić.

21:25

Większość "sytuacji" jest stwarzanych po stałych fragmentach gry, choć może "stwarzanie" to złe określenie. Po prostu piłka jest blisko pola karnego. Tak też było po dośrodkowaniu Majewskiego z rzutu wolnego, lecz i tym razem wiślacy wyjaśnili sytuację.

21:28

Faul Jovica na Formelli.

21:29

A teraz złe podanie do Gajosa. Od bramki Załuska.

21:31

Sędzia nie doliczył ani minuty do pierwszych czterdziestu pięciu. I chyba słusznie, bo nie było sensu męczyć piłkarzy i kibiców. Na zakończenie pierwszej połowy Majewski uderzył zdecydowanie za lekko.

21:48

Zaczynamy drugą połowę z nadzieją, że będzie znacznie lepsza od pierwszej!

21:49

Lech Poznań - Wisła Kraków 0:1

Brożek i goooooool!

21:51

Ładna akcja Jovica skończyła się dobrą centrą do Brożka, który oderwał się od Arajuuriego i mając przed sobą tylko Burica, wpakował piłkę do siatki. W końcu coś się dzieje!

21:51

Kolejne dośrodkowanie Majewskiego z rzutu wolnego, lecz znowu nic z tego nie wynika.

21:55

Żółta kartka dla Sadloka.

21:56

Faul Głowackiego na Formelli, ale piłkarze grają dalej! Po chwili Lech wywalczył rzut rożny.

21:56

Obrońcy Wisły znowu lepsi.

22:00

Spięcie przy linii bocznej! Trałka sfaulował Małeckiego, a po chwili obaj mieli sobie sporo do powiedzenia! Sędzia szybko zareagował i wlepił zawodnikowi Lecha żółtą kartkę.

22:03

Formella chciał ładnie dokręcić piłkę, ale spudłował. To była jego ostatnia akcja w tym meczu - w jego miejsce wchodzi Dawid Kownacki.

22:04

Zmiana także w Wiśle - schodzi Boguski, wchodzi Brlek.

22:08

Wisła ma swój wynik, no i często rozgrywa piłkę. Teraz jednak na strzał zdecydował się Popovic, ale niecelnie.

22:09

Ajjj, teraz atakował Lech! Tym razem Popovic zagrał znacznie lepiej, bo zablokował strzał Makuszewskiego.

22:10

Rzut rożny dla Lecha, ale sędzia odgwizdał przewinienie. Rzut wolny dla Wisły.

22:12

Trochę odważniej poczyna sobie Lech. Kownacki był w dobrej sytuacji, ale źle ustawił się do strzału głową. Mogło skończyć się to lepiej!

22:15

A teraz Głowacki uratował Wisłę! Za jego plecami czaiło się już dwóch piłkarzy Lecha.

22:17

Od kilku minut piłkarze Wisły oddali inicjatywę Lechowi. Czy to na pewno dobrze się dla nich skończy?

22:19

Schodzi Gajos, wchodzi Jevtic.

22:19

Lech Poznań - Wisła Kraków 1:1

Gooool dla Lecha! Kownacki.

22:21

Robak uderzył z dystansu, Załuska odbił piłkę przed siebie, a tam czekał już Kownacki! Zachowawcza gra Wisły została skarcona, wszystko zaczyna się od nowa.

22:25

Jak się okazało, Kownacki był na spalonym!

22:23

Cywka za Ondraska.

22:25

Kolejny strzał Majewskiego! Z trudem broni Załuska.

22:26

Lech przed szansą! Centrował Jevtic, a do strzału doszedł Robak. Było blisko.

22:28

Lepiej wyglądają stałe fragmenty gry Lecha, kiedy wykonuje je Jevtic, choć ciągle brakuje jakiegoś stempla w postaci gola.

22:34

Faul Sadloka w bocznej strefie, trochę niepotrzebny. Lech ma rzut wolny w ostatniej minucie, czy coś się tu jeszcze wydarzy?!