Przełamanie Udinese w meczu z Palermo. Cały mecz Cionka

W spotkaniu kończącym 10. kolejkę Serie A, US Palermo przegrało na własnym terenie z Udinese 1:3. Oznacza to, że sycylijska ekipa na dobre utknęła w strefie spadkowej. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał reprezentant Polski – Thiago Rangel Cionek. Bohaterem czwartkowej potyczki został strzelec dwóch goli - Seko Fofana.

Mecz na Sycylii zaczął się zgodnie z planem dla zespołu Cionka. Już w 10. minucie Ilija Nestorovski dał prowadzenie gospodarzom. Taki rezultat utrzymywał się do 36. minuty, ale wtedy francuski napastnik Cyril Thereau doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa była wyrównana, a obu ekipom zależało na zainkasowaniu kompletu punktów. Ostatni kwadrans należał jednak do Udinese, a w zasadzie do jednego zawodnika. Seko Fofana, bo o nim mowa wpisał się dwukrotnie na listę strzelców w ciągu pięciu minut. Tym samym 21-letni Francuz dał ważne zwycięstwo przyjezdnym. Oba trafienia młodego gracza rodem z Francji były przedniej urody.

W 83. minucie rezerwowy gracz US Palermo - Roland Sallai został ukarany drugą żółtą kartką. 19-letni Węgier na murawie pojawił się po godzinie gry.

Zwycięstwo pozwoliło Udinese awansować na 12. miejsce w ligowej tabeli. Z kolei zespół Thiago Cionka zajmuje przedostatnią lokatę z zaledwie sześcioma punktami. Do bezpiecznego miejsca, które zajmuje Pescara, Sycylijczycy tracą jedno „oczko”.

US Palermo - Udinese 1:3 (1:1)

Bramki: Nestorovski (10') - Thereau (36'), Fofana (74', 79')