Skromne zwycięstwo PSG nad Lille. Krychowiak znowu na ławce

Paris Saint-Germain w meczu rozpoczynający 11. kolejkę Ligue 1 pokonała na wyjeździe OSC Lille 1:0. Minimalną wygraną paryżanom zapewnił niezawodny Edinson Cavani. Urugwajski snajper z dziesięcioma trafieniami jest najlepszym strzelcem ligi francuskiej. Grzegorz Krychowiak całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych.

Ekipa prowadzona przez Unaia Emery’ego po bezbramkowym remisie w poprzedniej kolejce z Olympique Marsylią musiała zainkasować komplet punktów chcą zbliżyć się do lidera. OGC Nice przed tą serią gier miał sześć „oczek” przewagi nad mistrzem Francji.

Pierwsza połowa piątkowego starcia nie układała się po myśli paryżan. Pierwsze 45. minut nie dostarczyło zbyt wielu emocji. Zespół prowadzony przez Frédérico Antonettiego mądrze grał w defensywie co sprawiło, że goście uderzali głową w mur.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To PSG miało przewagę, ale długo nic z niej nie wynikało. W 66. minucie nastąpił przełom za sprawą Edinsona Cavaniego i Angela Di Marii. To właśnie duet z Ameryki Południowej zapewnił komplet punktów paryskiej drużynie. Argentyńczyk zaliczył idealnym podaniem zanotował asystę przy golu Urugwajczyka.

Wygrana pozwoliła PSG wskoczyć na pozycję wicelidera Ligue 1. Drużyna Grzegorza Krychowiak, który po raz kolejny przesiedział na ławce rezerwowych traci trzy „oczka” do OSG Nice.

OSC Lille - PSG 0:1 (0:0)

Bramka: Cavani (66’)

Lille: Enyeama – Beria, Sunzu (80’ Amalfitano), Civelli, Soumaoro – Palmieri (68’ Sliti), Amadou, Sankhare, Mavuba (68’ Bissouma), Corchia – Eder

PSG: Areola – Meunier, Marquinhos, Silva, Kurzawa – Verratti (60’ Rabiot), Motta, Matuidi – Lucas (80’ Jese),  Di Maria (85’ Ben Arfa), Cavani