Śląsk zmierzy się z Górnikiem, z którym sąsiaduje w tabeli (wrocławianie są na 11. miejscu, a łęcznianie na 12.), ale Rumak przyznał, że nie traktuje tego starcia, jako pojedynku za sześć punktów. „Tak się układa w tym sezonie tabela, że większość spotkań można by ocenić ze sześć punktów. I sądzę, że po tej najbliższej kolejce nic się nie zmieni i nadal będzie bardzo ciasno” – wyjaśnił.

 

Drużyna wrocławska jak na razie doskonale radzi sobie w meczach wyjazdowych. Na sześć spotkań trzy razy wygrała i raz przegrała (z Arką Gdynia 0:2). Ma też doskonały bilans bramkowy – dziesięć goli zdobytych i pięć straconych.

 

Szkoleniowiec Śląska stwierdził, że nie wynika to z innej taktyki rywali grających u siebie, ale ze zbiegu wielu okoliczności. „Mecze często układają się tak, że na wyjeździe mamy trochę szczęścia i przy determinacji udaje się zwyciężyć. Choćby w Kielcach czy w Szczecinie. Aby sięgnąć po trzy punkty potrzebne było trochę szczęścia i dyscypliny w organizacji gry. Chcemy utrzymać tę tendencję na wyjazdach, ale bardzo zależy nam, aby zacząć też wygrać we Wrocławiu” – skomentował Rumak.

 

Trener przyznał, że nie jest zaskoczony postawą Górnika, którego wiele osób skazywało na spadek z ekstraklasy, bo udało się do Łęcznej sprowadzić wielu ciekawych zawodników i zbudować mocny zespół. „Na przykład Nika Dzalamidze, czy Vojo Ubiparip. To ciekawi piłkarze z doświadczeniem. Teraz wygrali z Wisłą w Płocku i na pewno będą tym podbudowani, ale jedziemy tam z nastawieniem, że to my będziemy dyktowali warunki gry. Chcemy zagrać jak w ostatnich meczach z Koroną czy Cracovią” – dopowiedział.

 

Rumak nie wykluczył zmian na sobotnie spotkanie, ale zaraz dodał, że nie będzie rewolucji i eksperymentów w ustawieniu drużyny. „Nie czas teraz na eksperymenty, bo jest bardzo ciasno w tabeli. Kiedy zaczęliśmy próbować inne warianty gry, zaczęły uciekać nam punkty. Przyjdzie przerwa zimowa, będą sparingi i wtedy będziemy mogli spróbować różnych ustawień zespołu. Teraz dążymy do stabilności, co nie wyklucza jednej, czy dwóch zmian w składzie” – zakończył.

 

Mecz Śląska z Górnikiem zostanie rozegrany na stadionie w Lublinie. Początek spotkania o godz. 15.30