Premier League: Koniec złej serii Guardioli. Mourinho na trybunach

W dziesiątej kolejce Premier League nie brakuje emocji. Manchester City pewnie pokonał West Bromwich Albion 4:0 i przerwał passę sześciu meczów bez porażki. Gorzej spisał się drugi klub z Manchesteru. United jedynie zremisowało z Burnley, a Jose Mourinho został wyrzucony na trybuny!

Choć na Old Trafford kibice nie oglądali goli, to nie można powiedzieć, że zabrakło emocji. Manchester United oddał ponad 30 strzałów na bramkę Burnley, ale nie potrafił umieścić piłki w siatce. Czerwoną kartką został ukarany Ander Herrera, a arbiter nie imponował podejmowanymi decyzjami. Po jednej z decyzji Marka Clattenburga, Mourinho nie wytrzymał i wdał się w kłótnię z sędzią.

Skutecznością imponował natomiast Manchester City. Zawodnicy Pepa Guardioli w wyjazdowym meczu pewnie pokonali West Bromwich 4:0. Po dwie bramki dla swojej drużyny zdobyli Sergio Aguero oraz Ilkay Gundogan. Tym samym goście przerwali serię sześciu meczów bez zwycięstwa.

Miejsca na podium nie utrzymał Tottenham Hotspur, który jedynie zremisował z Leicester City. Jedynie, bo „Lisy” w obecnym sezonie nie przypominają drużyny z mistrzowskiego sezonu. Tym razem znów przegrywali. Po rzucie karnym prowadzenie gospodarzom dał Vincent Janssen, ale na początku drugiej połowy wyrównał Ahmed Musa. Kolejny raz w kadrze Leicester zabrakło Marcina Wasilewskiego i Bartosza Kapustki.

W pozostałych spotkaniach Watford pokonał 1:0 Hull, a Boutnemouth Artura Boruca uległo Middelsbrough 0:2. Polak rozegrał 90 minut.