Spartak lepszy od CSKA w derbach Moskwy (WIDEO)

Spartak Moskwa pokonał na własnym stadionie CSKA Moskwa 3:1 (1:0) w meczu na szczycie rosyjskiej Premier Ligi. Bohaterem gospodarzy został zdobywca dwóch bramek Ze Luis.

Wynik derbów w 19. minucie otworzył Denis Głuszakow. Po jego strzale wydawało się, że piłka bezpiecznie zmierza w rękawice golkipera gości, ale doświadczony Igor Akinfeev przy interwencji popełnił fatalny w skutkach błąd i futbolówka wylądowała w siatce. Po przerwie dwa trafienia dla Spartaka dołożył reprezentant Wysp Zielonego Przylądka Ze Luis. Gole 25-latka przedzieliło honorowe trafienia dla CSKA zdobyte przez Szweda Carlosa Strandberga, choć przy odrobinie szczęścia goście mogli jeszcze w końcówce spotkania doprowadzić do remisu.

Gorąco podczas derbów Moskwy! Race przerwały mecz (WIDEO)

Dla podopiecznych Massimo Carrery było to trzecie z rzędu. Spartak Moskwa tym samym umocnił się na szczycie tabeli rosyjskiej ligi, a CSKA, pomimo drugiej porażki z rzędu, utrzymało trzecią pozycję.

Spartak Moskwa - CSKA Moskwa 3:1 (1:0)
Bramki: Głuszakow 19', Ze Luis 76', 89' - Strandberg 82'