Turniej bokserski im. Stamma: Sześć zwycięstw Polaków w Warszawie

Sporty walki

Reprezentanci Polski zwyciężyli w sześciu kategoriach 33. turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. W finale wagi średniej (75 kg) młodzieżowa mistrzyni olimpijska z 2014 roku Elżbieta Wójcik pokonała Australijkę Caitlin Parker 2:1.

Dwa lata temu Wójcik wygrała z Parker w półfinale chińskiego turnieju olimpijskich igrzysk młodzieży.

W sobotnich walkach finałowych wygrane zanotowały także Sandra Drabik (51 kg), Kinga Siwa (64 kg) i Sylwia Kusiak (81 kg).

Stołeczne zawody były dla podopiecznych trenera Pawła Pasiaka ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy, które 15 listopada rozpoczną się w Sofii.

Jedną z liderek ekipy narodowej jest wicemistrzyni ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich - Drabik, która pokonała dwukrotną medalistkę mistrzostw świata i byłą wicemistrzynię kontynentu Lisę Whiteside z Anglii.

Z kolei pięściarzy wkrótce czekają mistrzostwa Polski w Sokółce. W Memoriale Stamma, z różnych względów, zabrakło wielu zawodników ostatnio występujących w drużynie narodowej. Zabrakło olimpijczyków z Rio - Tomasz Jabłoński dopiero co zakończył obóz klubowy w Uzbekistanie, a Igor Jakubowski jest po operacji kolana. Mateusz Tryc ma wkrótce rozpocząć karierę zawodową, z kolei Paweł Wierzbicki miał już wcześniej zaplanowany inny start międzynarodowy.

Pod nieobecność kilku kadrowiczów, pierwsze miejsce zajęli Jarosław Iwanow (56 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) i Tomasz Bohdanowicz (81 kg).