PLK: Drugie z rzędu zwycięstwo Asseco. Świetny mecz Szubargi

Gdynianie zanotowali drugą z rzędu wygraną w Polskiej Lidze Koszykówki. Tym razem Asseco zwyciężyło przed własną publicznością z Polfarmexem Kutno 73:67. Kapitalne spotkanie rozegrał Krzysztof Szubarga.

Kutnianie w pierwszych akcjach skupili się na rzutach z dystansu, ale trafił tylko Dardan Berisha. Za to po kontrze Przemysława Żołnierewicza to Asseco prowadziło już 7:3. Późniejsze efektowne wejście na kosz Krzysztofa Szubargi dało gospodarzom nawet dziewięć punktów przewagi. Polfarmex przez większość kwarty zdobywał punkty właściwie tylko z linii rzutów wolnych. Gdynianie po 10 minutach rywalizacji wygrywali 22:13. Zespół trenera Jarosława Krysiewicza na początku drugiej części gry powoli odrabiał straty - dzięki kolejnym dwóm trójkom Berishy przegrywał już tylko punktem. Wejście pod kosz Jacka Jareckiego pozwoliło im ponownie zdobyć minimalną przewagę. Z późniejszej strzelaniny z dystansu lepiej wyszło Asseco. W dodatku sporo dobrej koszykówki pokazywał Krzysztof Szubarga, a to pozwoliło temu zespołowi na prowadzenie 39:33.

Początek trzeciej kwarty to znowu fragment odrabiania strat przez gości. Lepsza obrona pozwalała na skuteczniejsze rozwiązania ofensywne. Po rzutach wolnych Dardana Berishy kutnianie tracili do rywali zaledwie dwa punkty, a akcja Michaela Frasera doprowadziła do remisu. Asseco szybko odzyskała inicjatywę, ale - jak się okazało - tylko na moment. Trójka w kontrze Sebastiana Kowalczyka dała przewagę Polfarmexowi. Mimo tego rzuty wolne Krzysztofa Szubargi ustawiły wynik po 30 minutach na 55:54 dla zespołu trenera Przemysława Frasunkiewicza. Czwarta kwarta była bardzo podobna. Nawet gdy gdynianie wychodzili na prowadzenie, to dość szybko Polfarmex wyrównywał. Kluczowe akcje w końcówce należały jednak do Krzysztofa Szubargi, Filipa Matczaka oraz Marcela Ponitki - po efektownym wsadzie tego ostatniego Asseco wygrywało 70:65. Tego goście nie byli w stanie już odrobić. Gospodarze zwyciężyli ostatecznie 73:67.

Najlepszym zawodnikiem Asseco był Krzysztof Szubarga z 21 punktami, sześcioma zbiórkami i siedmioma asystami. 17 punktów dodał do tego Filip Matczak. W Polfarmexie na wyróżnienie zasłużył Darda Berisha z 21 punktami.

Asseco Gdynia - Polfarmex Kutno 73:67 (22:13, 17:20, 16:21, 18:13)

Asseco Gdynia: Krzysztof Szubarga 21, Filip Matczak 17, Przemysław Żołnierewicz 8, Mikołaj Witliński 8, Marcel Ponitka 8, Piotr Szczotka 5, Filip Put 4, Roman Szymański 2, Mariusz Konopatzki 0

Polfarmex Kutno: Dardan Berisha 21, Sebastian Kowalczyk 12, Michael Fraser 11, Mateusz Bartosz 10, Jacek Jarecki 9, Michał Gabiński 4, Grzegorz Grochowski 0, Maksym Sałasz 0, Devante Wallace 0