Samobójczy gol Dawidowicza, debiut Kamińskiego w 2. lidze niemieckiej

Piłkarz reprezentacji Polski Paweł Dawidowicz strzelił samobójczego gola, ale jego VfL Bochum pokonał u siebie FC Heidenheim 2:1 w 11. kolejce drugiej ligi niemieckiej. Debiut w VfB Stuttgart zaliczył były obrońca Lecha Poznań Marcin Kamiński.

Dawidowicz, wypożyczony do Bochum z Benfiki Lizbona, trafił do bramki swojego zespołu w 49. minucie (na początku spotkania zobaczył żółtą kartkę). Do przerwy jego drużyna prowadziła 2:0 i mimo samobójczego trafienia 21-letniego obrońcy zdołała utrzymać korzystny wynik do końca. W tabeli piłkarze z Bochum zajmują dziewiąte miejsce.

Dawidowicz był w szerokiej kadrze Adama Nawałki na mistrzostwa Europy we Francji, ale ostatecznie nie znalazł się w 23-osobowej reprezentacji, która wyjechała na turniej.

Po raz pierwszy w 2. lidze niemieckiej wystąpił Marcin Kamiński. Czterokrotny reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w barwach VfB Stuttgart, który wygrał na wyjeździe z Karlsruher SC 3:1 i zajmuje drugie miejsce.

Trzeci w tabeli Hannover 96, z Arturem Sobiechem zmienionym tuż przed końcem meczu, pokonał u siebie Wuerzburger Kickers 3:1.

VfL Bochum - FC Heidenheim 2:1 (2:0)

Hannover 96 - Wurzburger Kicker 3:1 (0:1)