Super-Skorupski! AS Roma może pluć sobie w brodę

AS Roma po niedzielnym meczu Serie A przeciwko Empoli może i... musi pluć sobie w brodę. Goście z Rzymu zostali zastopowani bowiem przez niesamowitego Łukasza Skorupskiego, który do toskańskiego klubu wypożyczony został przecież z Romy. To jemu gracze Empoli mogą zawdzięczać bezbramkowy remis.

Skorupski od pierwszych sekund pojedynku z AS Roma miał ręce pełne roboty, a jego czujność już w drugiej minucie sprawdził Edin Dżeko. Tylko fantastyczna robinsonada Polaka uratowała gospodarzy, którzy byli w takim szoku na początku meczu, że już chwilę później dali Skorupskiemu szansę na kolejną interwencję. Tym razem bramkarz Empoli w równie niesamowitym stylu zastopował Mohameda Salaha!

W całej pierwszej połowie gospodarze nie dali sobie wbić żadnego gola, podobnie jak Wojciech Szczęsny, który w bramce Romy nie miał tak dużo pracy jak jego rodak. Po przerwie napór Romy stał się jeszcze większy, ale lepszą okazję do otworzenia wyniku mieli piłkarze Empoli. Maccarone w sytuacji sam na sam ze Szczęsnym przestrzelił jednak obok słupka. Goście swoje najlepsze sytuacje stworzyli sobie natomiast w końcówce, ale ponownie zderzyli się ze ścianą w postaci Skorupskiego. Polak w genialnym stylu dwukrotnie obronił strzały El Shaarawy'ego i gospodarze mogli cieszyć się z cennego punktu.

Mimo niespodziewanego remisu piłkarze ze stolicy nie zostali strąceni z drugiego miejsca w tabeli Serie A, ale Juventus uciekł im już na cztery punkty różnicy. Natomiast tuż za plecami Wojciecha Szczęsnego i jego kolegów czają się: Ac Milan, który wygrał z Pescarą 1:0 oraz Lazio, które pokonało Sassuolo 2:1. W innych niedzielnych meczach Crotone rozprawiło się z Chievo 2:0, a Atalanta jeszcze okazalej pokonała Genoę 3:0.

Empoli mimo remisu z tak mocną ekipą, nadal jest pod kreską z zaledwie siedmioma punktami na koncie. Najbardziej kibiców ze Stadio Carlo Castellani martwi postawa w ofensywie, bowiem w 11 meczach gracze tego klubu zdobyli zaledwie... 2 bramki! Przy tak słabym ataku nawet heroiczna postawa Łukasza Skorupskiego może nie dać utrzymania w Serie A...