NBA: Porażka Wizards po dogrywce, podwójna zdobycz Gortata

Drugiej porażki w swoim drugim meczu obecnego sezonu ligi NBA doznali koszykarze Washington Wizards. "Czarodzieje" po dogrywce ulegli na wyjeździe Memphis Grizzlies 103:112. Marcin Gortat zdobył dla pokonanych 14 punktów. Polski środkowy miał także 12 zbiórek.

Gdy do końca czwartej kwarty pozostawało 3.56 min, Wizards prowadzili różnicą ośmiu punktów. Gospodarze zdołali jednak odwrócić losy meczu, a olbrzymia w tym zasługa Marca Gasola. Doprowadził do dogrywki celnym rzutem za trzy punkty, a w dodatkowych pięciu minutach jeszcze dwukrotnie trafił zza łuku.

Za krycie Gasola odpowiadał Gortat, który z niedowierzaniem kręcił głową na widok wyczynów rywala. Trudno mu się dziwić, bo Hiszpan nie słynął jako specjalista od rzutów z dystansu. W żadnym z wcześniejszych sezonów nie udało mu się trafić "za trzy" więcej niż... trzykrotnie. Najwyraźniej jednak trenował ten element lecząc w ostatnich miesiącach kontuzję.

Jak w poprzednim meczu z Atlanta Hawks, Wizards znów przydarzył się dłuższy moment całkowitej bezsilności w ataku. Trafić do kosza nie potrafili przez ponad cztery minuty dogrywki.

Gortat na parkiecie przebywał blisko 38 minut i gdyby nie końcówka Gasola, mógłby być ze swojego występu bardzo zadowolony. W strefie podkoszowej Hiszpanowi skutecznie utrudniał życie, a w ofensywie wykorzystywał swoje szanse. Trafił dwa z trzech rzutów z gry, a także wszystkie dziesięć wolnych.

Najwięcej punktów dla pokonanych zdobył John Wall - 22. 26-letni rozgrywający miał także 13 asyst.

W ekipie Grizzlies oprócz Gasola, który mecz zakończył z dorobkiem 20 punktów i 10 zbiórek, prym wiedli Mike Conley (24 punkty i 11 asyst) oraz rezerwowi weterani Zach Randolph (22 pkt) i Vince Carter (18 pkt).

Kolejny mecz Wizards rozegrają w środę. W Waszyngtonie zmierzą się z Toronto Raptors.