Liga Mistrzów: Wielka zemsta Guardioli, Barcelona na kolanach!

Pep Guardiola triumfuje! Po niezwykłym występie Manchester City nie bez problemów, ale rozprawił się z Barceloną aż 3:1. Bohaterem spotkania został Ilkay Gundogan, zdobywca dwóch bramek: tym zwycięstwem lider Premier League zmazał plamę po blamażu w Katalonii. Ważne trzy punkty po golach w końcówce dopisały sobie Atletico Madryt, Arsenal i PSG, a zwycięstwo Bayernowi zapewnił dublet Roberta Lewandowskiego.

Wielki rewanż Pepa Guardioli! Po bolesnym laniu na Camp Nou Manchester City tym razem zaprezentował wielką ambicję i zniwelował wszystkie atuty Dumy Katalonii. Mimo, że na prowadzenie gości wyprowadził Leo Messi, później na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Fantastyczna akcja po odbiorze dała wyrównanie, na prowadzenie The Citizens wyprowadził Kevin de Bruyne strzałem z rzutu wolnego, a swój dorobek podwoił i ustalił tym samym wynik Ilkay Gundogan. Niemiecki pomocnik do siatki trafił po kontrowersyjnym zagraniu Sergio Aguero, jednak ostatecznie gola zaliczono.

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim pojechał na starcie z PSV do Eindhoven. Polak już na początku meczu mógł wpisać się na listę strzelców, ale jego strzał trafił w poprzeczkę, a dobitka poszybowała nad bramką. Lewy szukał swojej szansy i w 34. minucie doczekał się najlepszej z możliwych. Reprezentant Polski podszedł do rzutu karnego i nie dał szans bramkarzowi PSV. Niemalże 40 minut później Lewandowski wykorzystał podanie Davida Alaby i zdobył czwartą bramkę w Lidze Mistrzów w tym sezonie. Ogólnie ma już 36 trafień w tych rozgrywkach. Bayern z dziewięcioma punktami zajmuje drugie miejsce w grupie D.

Spod topora uciekli faworyci grupy A: Arsenal i PSG. W drugiej połowie na nietypowej dla siebie pozycji stopera zagrał Grzegorz Krychowiak, a Paryżanie trzy punkty zawdzięczają fantastycznemu wolejowi Thomasa Meuniera w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Kanonierzy z kolei zderzyli się z odważnym szturmem w Bułgarii, gdzie Łudogorec prowadził 2:0 po kwadransie. Kanonierzy szybko się otrząsnęli i wyrównali jeszcze przed przerwą, a wynik w samej końcówce po fantastycznej akcji indywidualnej ustalił Mesut Ozil.

Wielkim bohaterem Atletico został Antoine Griezmann, który zdobył oba gole w dramatycznym spotkaniu z FK Rostow. Oba trafienia były po ekwilibrystycznych zagraniach Francuza, a gol na wagę trzech punktów padł w ostatnich sekundach spotkania po dużej kontrowersji!