Trener Legii Warszawa: Zasłużyliśmy na więcej niż jedną bramkę

Choć młodzieżowa drużyna Legii Warszawa przegrała 1:2 z Realem Madryt, to podopieczni Krzysztofa Dębka zebrali bardzo pochlebne recenzje. Po meczu pozostał jednak niedosyt. – Mieliśmy masę sytuacji. Szczególnie w drugiej połowie. Uważam, że zasłużyliśmy na więcej niż tylko jedną bramkę Tomasza Nawotki – zaznaczył Dębek.

Po dwóch meczach z Realem młodzi piłkarze Legii pokazali, że różnica między tymi drużynami nie jest aż tak wysoka. – Może źle to zabrzmi po przegranym meczu, ale możemy być dumni z zawodników i trenera. W wielu aspektach potrafiliśmy narzucić swój styl gry. Widać możliwości w drużynie – ocenił Mazurek.

Niedosyt czuł po meczu szkoleniowiec warszawskiego zespołu. Legia w obu spotkaniach niejednokrotnie gościła w polu karnym rywala. – Mieliśmy masę sytuacji. Szczególnie w drugiej połowie. Uważam, że zasłużyliśmy na więcej niż tylko jedną bramkę Nawotki. Szkoda, że nie wykorzystujemy tych sytuacji, bo potrafimy je stworzyć – zaznaczył Dębek.

Młodzi piłkarze Legii szczególnie w pierwszym spotkaniu mogli sprawić niespodziankę i urwać punkty Realowi. Ostatecznie Królewscy wygrali 3:2 po bramce w ostatnich minutach meczu. Jak poradzili sobie z presją? – Nasi zawodnicy nie pokazali pełni swoich umiejętności. – Nie pokazali pełni swoich umiejętności. Grając z zespołami takiej klasy mentalnie nie potrafimy zaprezentować „swojego prawdziwego ja”. Rywal jak Real Madryt z jednej strony zawodników mobilizuje, a z drugiej usztywnia. Gra w Lidze Mistrzów pozwoli to zmienić – powiedział Mazurek.

Jacek Mazurek odniósł się również do planowanej inwestycji budowy akademii piłkarskiej na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki.  – Wydaje się, że idziemy bardzo szybkimi krokami, aby ośrodek powstał. Projekty oraz aspekty organizacyjne są przygotowywane. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, to już za dwa lata możemy trenować w nowym miejscu – zakończył dyrektor akademii Legii.

Całe rozmowy z Jackiem Mazurkiem i trenerem Krzysztofem Dębkiem w załączonym materiale wideo.