Liga Europy: Dwa gole Teodorczyka!

W czwartej kolejce spotkań Ligi Europy piłkarze Anderlechtu Bruksela pokonali 1.FSV Mainz 6:1. Strzelanie dla gospodarzy rozpoczął Rumun Nicolae Stanciu, a w końcówce dwa trafienia dołożył napastnik reprezentacji Polski Łukasz Teodorczyk.

Po trzech kolejkach gier, trzy drużyny w grupie C:  Anderlecht, FSV Mainz i AS Saint-Etienne, miały na koncie po 5. punktów. Drużyna Łukasza Teodorczyka podejmowała na własnym boisku 1.FSV Mainz, a w poprzednim starciu tych drużyn, rozegranym przed dwoma tygodniami padł remis 1:1. Na bramkę Yunusa Malli z rzutu karnego, skuteczną odpowiedź znalazł Teodorczyk.

Polski napastnik znalazł się w wyjściowym składzie na mecz w Brukseli. Już w 10. minucie gospodarze zdobyli bramkę po asyście Alexandru Chipciu i trafieniu Nicolae Stanciu, któremu pomogł w tej sytuacji gapiostwo bramkarza rywali. Ni to strzał, ni to dośrodkowanie Rumuna wylądowało w bramce Mainz. Nie minął kwadrans gry, a już było 1:1, gdy Pablo de Blasis trafił do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W 43. minucie gospodarze odzyskali prowadzenie, a w roli głównej znów wystąpił rumuński duet Chipciu - Stanciu. Ten pierwszy wycofał piłkę do  nadbiegającego pomocnika, który precyzyjnym strzałem z szesnastu metrów zdobył swą drugą bramkę.

W 62. minucie błąd obrony gości wykorzystał Youri Tielemans, podwyższając wynik meczu na 3:1.  W 89. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Teodorczyk i strzałem głową zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry Massimo Bruno zakończył kontrę Anderlechtu, podwyższając na 5:1. To nie był koniec strzeleckich popisów piłkarzy Anderlechtu. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Teodorczyk.

Polski napastnik ma już na swym koncie cztery trafienia w fazie grupowej obecnej edycji Ligi Europy. Był to jego siódmy z rzędu mecz z golem w barwach ekipy z Brukseli; Polak ma w tym sezonie na koncie już 15 trafień. Bohaterowie meczu z Mainz: Łukasz Teodorczyk oraz Nicolae Stanciu i Alexandru Chipciu spotkają się ze sobą już 11 listopada, w meczu eliminacji mistrzostw świata Rumunia - Polska.

Po tej kolejce Anderlecht ma osiem punktów, tyle samo, co Saint-Etienne, który pokonał na wyjeździe 2:1 FK Gabala. Azerowie z zerowym dorobkiem punktowym zamykają tabelę grupy C. Trzecie miejsce zajmuje Mainz z trzema oczkami straty do prowadzącej dwójki.

Wyniki grupy C Ligi Europy:

RSC Anderlecht - 1.FSV Mainz 6:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Nicolae Stanciu (9), 1:1 Pablo de Blasis (15), 2:1 Nicolae Stanciu (40), 3:1 Youri Tielemans (62), 4:1 - Łukasz Teodorczyk (89), 5:1 - Massimo Bruno (90+2), 6:1 - Łukasz Teodorczyk (90+4 - karny).

FK Gabala - AS St. Etienne 1:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Ruslan Gurbanow (39), 1:1 Oussama Tannane (45), 1:2 Robert Berić (54).