Reuters informuje, że możliwą datą jest 3 grudnia, a za nim informację tą kolportują wszystkie portale we Włoszech. Wówczas dojdzie oficjalnie do sprzedaży większościowych udziałów od grupy Fininvest, która jest własnością Berlusconiego, na poczet chińskich inwestorów, którzy zrzeszeni są w funduszu Sino Europe.

 

Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku Berlusconi podpisał wstępne porozumienie, w którym klub został wyceniony na 740 milionów euro (w tym 220 milionów długów), z których Chińczycy już wpłacili w dwóch ratach 100 milionów.

 

Według Reutersa ostatecznie transakcja ma zostać domknięta 3 grudnia, ale być może już 23 listopada zostanie ona oficjalnie ogłoszona. Berlusconiemu miałaby być wówczas zaproponowana funkcja honorowego prezesa klubu.

 

Wszak Berlusconi przejął klub 20 lutego 1986 roku i przez ponad 30 lat doprowadził go do 8 tytułów mistrza Włoch, 5 zwycięstw w Pucharze Europy (Lidze Mistrzów) i 15 innych poważnych trofeów krajowych i międzynarodowych. Teraz wygląda na to, że święta spędzi już w kapciach oglądając Milan prowadzony przez chińskich inwestorów.