Rajdowe MP: Mariusz Stec liderem po pierwszym etapie Arłamowa

Moto

Mariusz Stec z pilotem Jackiem Rathe (Ford Fiesta Proto) prowadzi w Rajdzie Arłamów, ostatniej rundzie mistrzostw Polski, po czterech piątkowych odcinkach specjalnych. Piąty jest Grzegorz Grzyb, który już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w krajowym czampionacie.

Lider wyprzedza o 36,8 Jana Chmielewskiego (BMW 320 Maxi) i o 52,7 Artura Banasiewicza (Subaru Impreza). Grzyb traci do prowadzącego 1.12,9. Trzy z pięciu odcinków wygrał Stec, jeden zakończył się zwycięstwem Chmielewskiego.

Już po pierwszym odcinku zakończył swój udział w rajdzie jedyny zagraniczny zawodnik - Włoch Max Rendina (Skoda Fabia R5).

Trasa pierwszego OS została w ostatniej chwili skrócona o kilometr, bowiem na trasie znalazł się rozlany olej, co zagrażało bezpieczeństwu startujących i widzów.

W zawodach nie wystartowało kilku zawodników, na znak protestu przeciwko decyzji Głównej Komisji Sportu Samochodowego, która cofnęła dyskwalifikację Grzegorza Grzyba za niedozwoloną pomoc osób trzecich podczas Rajdu Dolnośląskiego zamieniając ją na karę finansową. Ta decyzja spowodowała, że Grzyb zdobył punkty za trzecie miejsce w imprezie co zapewniło mu tytuł mistrza kraju już przed Rajdem Arłamów.

W sobotę odbędą się kolejne cztery odcinki specjalne.