Starcie beniaminków na remis. Wisła i Arka nadal bez zwycięstwa

W otwarciu 15. kolejki Lotto Ekstraklasy kibice nie oglądali najlepszego widowiska. Po mało emocjonującym spotkaniu Wisła zremisowała z Arką Gdynia 0:0. Trzeba jednak przyznać, że druga połowa została zdominowana przez gospodarzy.

Głównym celem na to spotkanie dla obu drużyn było przełamanie złej passy. Wisła przegrała ostatnie cztery spotkania, a Arka od pięciu meczów nie potrafiła zainkasować trzech punktów. Patrząc na formę tych zespołów rywalizacja w Płocku nie zapowiadała się pasjonująco.

Niestety potwierdziła to pierwsza część spotkania, w której nie oglądaliśmy ani jednej stuprocentowej sytuacji. Wisła kilka razy zagroziła bramce rywala po stałych fragmentach gry, dobrze bitych przez Dominika Furmana. Mimo wszystko Konrad Jałocha ani razu nie został poważnie przetestowany. Podobnie było po drugiej stronie boiska. Arka nie oddała nawet jednego celnego strzału na bramkę Seweryna Kiełpina.

Druga połowa została zdominowana przez gospodarzy. Wisła miała świetne okazje, ale po żadnej z nich piłka nie wpadła do siatki. W 65. minucie genialną sytuację zmarnował Sergiej Kriwiec. W ostatniej chwili piłkę zmierzającą do bramki wybił Krzysztof Sobieraj. Po kilku minutach Kamil Sylewstrzak z kilku metrów strzelił ponad bramką…  To nie były jedyne szanse do objęcie prowadzenia dla gospodarzy, ale kolejne kończyły się podobnie, niecelnym uderzeniem bądź niedokładnym ostatnim podaniem.

Wisła po czterech porażkach w końcu zdobyła punkt, zaś Arka nie potrafi wygrać już od sześciu spotkań.

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0

Żółta kartka - Wisła Płock: Patryk Stępiński. Arka Gdynia: Dawid Sołdecki, Rashid Yussuff, Adam Marciniak, Rafał Siemaszko, Krzysztof Sobieraj.

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Przemysław Szymiński, Tomislav Bozic, Patryk Stępiński, Kamil Sylwestrzak - Dominik Furman, Piotr Wlazło, Dominik Kun (60. Arkadiusz Reca), Siergiej Kriwiec (74. Dimityr Ilijew), Giorgi Merebaszwili (89. Witalij Hemeha) - Jose Kante.

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Damian Zbozień, Dawid Sołdecki, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Yannick Kakoko, Dominik Hofbauer (60. Rafał Siemaszko), Adrian Błąd (66. Rashid Yussuff), Mateusz Szwoch, Miroslav Bożok - Paweł Abbott (73. Adam Marciniak).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 3 357.