Bundesliga: Cztery gole Aubameyanga! Bayern Monachium stracił punkty

Pierre-Emerick Aubameyang błysnął geniuszem w meczu z Hamburger SV w 10. kolejce Bundesligi. Napastnik Borussii Dortmund strzelił cztery gole, pokazując, że jest niezastąpiony dla BVB! Niespodziewanie potknął się Bayern Monachium, który zremisował u siebie z TSG 1899 Hoffenheim. Robert Lewandowski tym razem nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Aubameyang podpadł ostatnio trenerowi Thomasowi Tuchelowi i środowy mecz Ligi Mistrzów ze Sportingiem Lizbona (1:0) obejrzał z trybun. Według niemieckich mediów, była to kara za wycieczkę do Mediolanu i spóźnienie na przedmeczową zbiórkę. W spotkaniu z Hamburger SV miał okazję do rehabilitacji i przeprosił się z trenerem najlepiej jak mógł!

To był prawdziwy popis 27-latka. Już w pierwszej połowie, na przestrzeni 23 minut, skompletował klasycznego hattricka. Jeśli ktoś myślał, że po przerwie zwolni, to grubo się mylił... Gabończyk zdobył kolejną bramkę i asystował przy trafieniu Ousmane Dembele.

Bayern Monachium i TSG 1899 Hoffenheim zremisowały 1:1. Lewandowski w dwóch ostatnich meczach z FC Augsburg (3:1) i PSV Eindhoven (2:1) strzelał po dwa gole, więc liczył, że poprawi swój dorobek bramkowy. Tym bardziej, że miał patent na Olivera Baumanna. W dziesięciu meczach, gdy ten strzegł bramki SC Freiburg czy Hoffenheim, strzelił mu dwanaście goli!

W sobotnie popołudnie w Monachium wszystko, co znalazło się w sieci, wpadło tam w ciągu pierwszych 45 minut. Wynik fantastycznym uderzeniem otworzył Kerem Demirbay. Gospodarze odpowiedzieli w 34. minucie, kiedy piłkę pechowo do własnej bramki skierował Steven Zuber.

Powody do zadowolenia mają piłkarze VfL Wolfsburg. W sobotę pokonali SC Freiburg 3:0, odnosząc swoje drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Ostatni raz cieszyli się z trzech punktów... 27 sierpnia, czyli w pierwszej kolejce Bundesligi. Bohaterem sobotniego meczu był Mario Gomez, który strzelił dwa gole.

Jeśli chodzi o Polaków, to "Lewy" (Bayern Monachium) i Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) rozegrali pełne 90 minut, Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) spędził na boisku 75 minut, natomiast Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim), Rafał Gikiewicz (SC Freiburg) i Paweł Olkowski (1.FC Koeln) przesiedzieli swoje mecze na ławce rezerwowych.

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - SV Darmstadt 98 3:2 (1:0)

Bramki: Hakan Calhanoglu 32, Julian Brandt 56, Charles Aranguiz 69 - Antonio Colak 47, Mario Vrancić 85

Bayern Monachium  TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1)

Bramki: Steven Zuber 34 (s) - Kerem Demirbay 16

Eintracht Frankfurt - 1.FC Koeln 1:0 (1:0)

Bramka: Mijat Gacinović 5

FC Ingolstadt 04 - FC Augsburg 0:2 (0:0)

Bramki: Raul Bobadilla 86, Halil Altintop 90
Czerwona kartka: Tobias Levels (89, FC Ingolstadt 04)

Hamburger SV - Borussia Dortmund 2:5 (0:3)

Bramki: Nicolai Mueller 55, 81 - Pierre-Emerick Aubameyang 4, 23, 27, 48, Ousmane Dembele 76

SC Freiburg - VfL Wolfsburg 0:3 (0:1)

Bramki: Mario Gomez 41, 53, Ricardo Rodriguez 8 (k)

Czerwona kartka: Christian Gunter (87, SC reiburg)