Liga Mistrzyń: Tauron MKS w trzeciej rundzie kwalifikacji

W rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzyń siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza wygrały z Maccabi XT Hajfa 3:0. Podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery przypieczętowały tym zwycięstwem awans do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszym meczu dąbrowianki wygrały na wyjeździe 3:1, a w rewanżu postawiły kropkę nad "i". W pierwszym secie gospodynie szybko wypracowały sobie przewagę (8:5),  którą powiększyły w środkowej części seta (16:11). Fatalne przyjęcie w ekipie z Izraela i skuteczna gra Heleny Horki pozwoliły siatkarkom Tauronu MKS powiększyć przewagę (20:13). W końcówce dekoncentracja gospodyń pozwoliła rywalkom zmniejszyć dystans (21:18), ale dąbrowianki zmobilizowały się i wygrały tę partię 25:21.

W drugiej odsłonie podopieczne trenera Juana Manuela Serramalery przypieczętowały awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń. Po wyrównanym początku (4:4), gospodynie szybko zaczęły budować przewagę (8:4), którą utrzymały w środkowej części seta (16:12). W końcówce dąbrowianki bez większych kłopotów dowiozły przewagę do końca, a seta zakończyła skutecznym atakiem Kamila Ganszczyk.

Zwycięstwo w drugiej partii rozstrzygnęło losy awansu, w trzecim secie gospodynie zagrały więc bez zbędnych emocji, dominowały nad rywalkami na przestrzeni całej odsłony i pewnie wygrały 25:20. Tamara Kaliszuk dała swej drużynie piłkę meczową (24:18), rywalki obroniły się w dwóch kolejnych akcjach, ale w trzeciej Dominika Sobolska skutecznym atakiem ze środka zakończyła tę konfrontację.

W kolejnej rundzie dąbrowianki zagrają z czeską drużyną AGEL Prościejów, która wyeliminowała węgierski Linmar Bekescsabai RS. Spotkania ostatniej rundy eliminacji zostaną rozegrane 11 oraz 15 listopada. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Czechach.

Zwycięstwo 3:0! #mks#dg#siatkówka#volleyball#winners#good#match#cev

A video posted by MKS Dąbrowa Górnicza (@mksdg_siatka) on Nov 5, 2016 at 10:22am PDT

"To był w naszym wykonaniu lepszy mecz niż ten w Hajfie. Ważne było wygranie pierwszego seta i on był dzisiaj najbardziej zacięty. Teraz wracamy do ligi, a potem czeka nas gra z zespołem czeskim. To z pewnością będzie bardziej wymagający przeciwnik" – powiedział po meczu trener Serramalera.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Maccabi XT Hajfa 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Tauron MKS: Yael Castiglione, Helena Horka, Regan Scott, Daria Paszek, Kamila Ganszczyk, Dominika Sobolska – Izabela Lemańczyk (libero) oraz Eleonora Dziękiewicz, Tamara Kaliszuk, Marta Ciesiulewicz, Kathleen Weiss.

Maccabi: Shany Peham, Anita Gluck, Anna Dowgopoliuk, Julia Cwetkowa, Marina Galperina, Hanna Kyryczenko – Adva Zinober (libero) oraz Elwira Kolnogorow.