Rajdowe MP: Stec wygrał w Arłamowie, Grzyb mistrzem

Moto

Mariusz Stec z pilotem Jackiem Rathe (Ford Fiesta Proto) wygrali Rajd Arłamów, ostatnią rundę mistrzostw Polski. Tytuł już wcześniej zapewnili sobie Grzegorz Grzyb i Robert Hundla.

Drugie miejsce zajęli w Arłamowie Łukasz i Tomasz Kotarba (Mitsubishi Lancer) tracąc 1.38,6, a trzecie Tomasz Gryc z pilotem Michałem Kuśnierzem (Peugeot 208 VTI) - strata 1.59,8.

Na piątej pozycji został sklasyfikowany Grzyb, który w tym rajdzie jechał Peugeotem VTI. Mistrz Polski stracił do zwycięzcy 2.15,1.

Stec odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w rudzie rajdowych samochodowych mistrzostw Polski.

W ostatnim rajdzie w sezonie, na znak protestu przeciwko decyzji Głównej Komisji Sportu Samochodowego, która cofnęła dyskwalifikację Grzegorza Grzyba za niedozwoloną pomoc osób trzecich podczas Rajdu Dolnośląskiego zamieniając ją na karę finansową, nie wystartowało kilku czołowych zawodników.

Ta decyzja spowodowała, że Grzyb zdobył punkty za trzecie miejsce w imprezie na Dolnym Śląsku, co zapewniło mu tytuł mistrza kraju już przed Rajdem Arłamów.