Jak podano w komunikacie federacji, decyzja została podjęta po konsultacjach z czołowymi zawodniczkami.

 

Veckov ukończył szkołę dla profesjonalnych trenerów w Belgradzie ze specjalizacją "Planowanie i programowanie treningu zawodników siatkówki w kategorii seniorów".

 

Pracę w roli szkoleniowca rozpoczął przed piętnastoma laty od młodzieżowej siatkówki halowej. Pełnił między innymi funkcję drugiego trenera reprezentacji Serbii kadetów (2007-2008). Dwukrotnie (2005 i 2006) uhonorowany został nagrodą dla najlepszego szkoleniowca młodzieży w swoim kraju.

 

W następnych latach już samodzielnie pracował z ligowymi zespołami seniorskimi w Libanie i Iranie. W 2008 roku został także trenerem siatkówki plażowej, współpracując z federacją niemiecką.

 

Veckov zastąpi Łukasza Fijałka, który najlepszą polską parę Monikę Brzostek i Kingę Kołosińską (obie AZS UMCS TPS Lublin) doprowadził do pierwszego w historii medalu mistrzostw Europy kobiecego duetu z Polski (brąz w 2015 roku), dwóch miejsc na podium zawodów World Tour oraz pierwszego w historii startu polskiej pary kobiecej w turnieju olimpijskim (w Rio de Janeiro odpadły w 1/8 finału).