Trafienie Ponitki rozstrzygnęło mecz Ligi Mistrzów

Mateusz Ponitka zdobył 18 punktów, w tym decydującego kosza, dla tureckiego Pinar Karsiyaka w zwycięskim meczu w Saratowie z Awtodorem 76:74 (18:24, 19:17, 29:15, 10:18) w 4. kolejce grupy B Ligi Mistrzów FIBA koszykarzy.

Reprezentant Polski otrzymał piłkę w ostatniej akcji, ograł obrońcę gospodarzy i zdobył najważniejsze punkty meczu na sekundę przed końcową syreną czwartej kwarty. To było spotkanie na szczycie grupy C. Po wygranej w tabeli prowadzi Pinar (bilans 3 zwycięstwa - 1 porażka), a Awtodor jest drugi (2-2).

Ponitka był drugim strzelcem drużyny. Grał 37 minut, trafił 7 z 10 rzutów za dwa, jeden z czterech za trzy i jeden wolny. Miał także siedem zbiórek, asystę, przechwyt, blok i dwie straty.

Najwięcej punktów dla zespołu z Turcji zdobył Amerykanin J'Covan Brown - 22, a dla gospodarzy Nicolas Minnerath - 28.