Wysoka porażka Stelmetu Zielona Góra w Lidze Mistrzów

Koszykarze mistrza Polski Stelmetu BC Zielona Góra przegrali w Stambule z Besiktasem Sompo 66:85 (16:25, 22:27, 4:13, 24:20) w meczu 4. kolejki grupy E Ligi Mistrzów FIBA. To ich trzecia porażka w rozgrywkach.

Koszykarze z Zielonej Góry tylko w pierwszej kwarcie toczyli wyrównany pojedynek z niepokonanym do tej pory Besiktasem. Od drugiej zaczęła rysować się bardziej wyraźna przewaga gospodarzy, którzy lepiej bronili, a przede wszystkim mieli wysoką skuteczność rzutów z dystansu - trafili 13 z 25 prób zza linii 6,75 m.

Katastrofalna trzecia kwarta, w której mistrz Polski zdobył zaledwie cztery punkty, przesądziła o najwyższej porażce zielonogórzan w dotychczasowych meczach LM FIBA. W piątej kolejce Stelmet zmierzy się 15 listopada we własnej hali z mistrzem Węgier Szolnoki Olaj.

Besiktas - Stelmet BC 85:66

Beskitas: Michael Roll 15, Vladimir Stimac 14, DJ Strawberry 13, Michael Thompson 10, Kyle Weems 9, Earl Clark 9, Muratcan Guler 6, Ilkan Karaman 4, Safak Edge 3, Sertac Sanli 2, Kenan Sipahi 0

Stelmet BC Zielona Góra: Julian Vaughn 13, Thomas Kelati 11, James Florence 8, Adam Hrycaniuk 7, Armani Moore 6, Przemysław Zamojski 5, Nemanja Djurisic 5, Igor Zajcew 4, Jakub Der 4, Łukasz Koszarek 3, Karol Gruszecki 0, Wojciech Majchrzak 0