El. MŚ 2018: Pierwsze gole i zwycięstwo Czech

Czech pokonały Norwegię 2:1, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w eliminacjach mistrzostw świata 2018. W zwycięskiej ekipie w rolach głównych wystąpili piłkarze, którzy przed pierwszym gwizdkiem mieli na koncie zaledwie jeden występ w kadrze.

Selekcjoner gospodarzy Karel Jarolim miał nosa, wystawiając od pierwszej minuty napastnika Viktorii Pilzno Michala Krmencika. Debiutant odwdzięczył mu się najlepiej, jak mógł. W 11. minucie otworzył wynik, finalizując kontratak swojej drużyny i trafiając do pustej bramki.

Chociaż brzmi to zaskakująco, był to dopiero pierwszy gol Czechów w eliminacjach MŚ 2018! Nasi południowi sąsiedzi nie zdołali wcześniej ani razu pokonać bramkarzy Irlandii Północnej (0:0), Niemiec (0:3) i Azerbejdżanu (0:0).

Drużyna Jarolima poszła za ciosem i na samym początku drugiej połowy części meczu podwyższyła prowadzenie na 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Jaromir Zmrhal, dla którego był to pierwszy gol w drugim meczu w drużynie narodowej.

Goście byli w stanie tylko raz skierować piłkę do siatki. Biorąc pod uwagę, że w sumie oddali zaledwie jeden celny strzał, to i tak niezły wynik. Autorem honorowego trafienia był Joshua King.

Czechy - Norwegia 2:1 (1:0)

Bramki: Michal Krmencik 11, Jaromir Zmrhal 47 - Joshua King 87