PLK: BM Slam Stal Ostrów Wlkp. z drugim zwycięstwem

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski wygrała swój drugi mecz w tym sezonie! Ostrowianie pokonali przed własną publicznością MKS Dąbrowa Górnicza 70:60.

Gospodarze dobrze weszli w spotkanie - po trójce Szymona Szewczyka prowadzili już 5:0. Dwie akcje 2+1 MKS dały po chwili przewagę dąbrowianom, a mecz zdecydowanie się wyrównał. Dopiero później dzięki akcjom Aarona Johnsona i Roberta Tomaszka ostrowianie ponownie byli lepsi - tym razem o sześć punktów. Po trafieniu Marca Cartera BM Slam Stal wygrywał po 10 minutach 25:17. W drugiej kwarcie cztery kolejne rzuty z rzędu Aarona Johnsona dawały nawet 15 punktów przewagi ekipie trenera Emila Rajkovicia. Dąbrowianie bardzo długo mieli problemy ze swoją ofensywą, a ten impas przerwał dopiero trójką Bartłomiej Wołoszyn. BM Slam Stal zanotowała jeszcze serię 9:0 i po trójce Łukasza Majewskiego było już 46:27.

W trzeciej kwarcie MKS nadal nie prezentował się najlepiej w ataku - a to oznaczało, że nie potrafił odrabiać strat. Bardzo dobrze za to grał Shawn King, a po jego kolejnym rzucie gospodarze mieli 20 punktów przewagi. Starał się na to odpowiadać Jeremiah Wilson, ale nie wystarczało to na rozpędzonych ostrowian, którzy mieli mnóstwo opcji w ofensywie. Po 30 minutach rywalizacji BM Slam Stal prowadziła 60:45. Wilson nadal walczył jednak w ostatniej kwarcie - jego kolejne trafienia zbliżyły zespół trenera Drażena Anzulovicia na 10 punktów. Trójką sytuację gospodarzy uspokajał Tomasz Ochońko. Mimo że MKS dużo lepiej grał w defensywie, to nie był w stanie bardziej zbliżyć się rywali. W końcówce bardzo ważną trójkę trafił jeszcze Porter Troupe, a ostrowianie zwyciężyli ostatecznie 70:60.

Aaron Johnson był najlepszym zawodnikiem BM Slam Stali w tym meczu - zanotował 15 punktów i pięć asyst. Szymon Szewczyk dołożył do tego 10 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Jeremiah Wilson z 21 punktami i sześcioma zbiórkami.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - MKS Dąbrowa Górnicza 70:60 (25:17, 21:12, 14:16, 10:15)

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Aaron Johnson 15, Szymon Szewczyk 10, Shawn King 9, Tomasz Ochońko 8, Marc Antonio Carter 7, Porter Troupe 6, Łukasz Majewski 5, Robert Tomaszek 5, Kamil Chanas 3, Adam Kaczmarzyk 2

MKS Dąbrowa Górnicza: Jeremiah Wilson 21, Kerron Johnson 9, Roderick Trice 7, Piotr Pamuła 7, Bartłomiej Wołoszyn 5, Witalij Kowalenko 4, Marcin Piechowicz 3, Przemysław Szymański 2, Jakub Parzeński 2, Kendall Gray 0