El. MŚ 2018: Portugalia rozbiła Łotwę. Dwa gole i zmarnowany karny Ronaldo

Reprezentacja Portugalii nie zawiodła swoich kibiców! W niedzielnym meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 pokonała Łotwę 4:1. Swój znakomity bilans bramkowy poprawił Cristiano Ronaldo, który strzelił dwa gole.

Wynik meczu otworzył nie kto inny tylko właśnie Ronaldo. W 27. minucie sędzia podyktował karnego za faul Gintsa Freimanisa na Nanim. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł CR7 i pokonał Andrisa Vaninsa, chociaż niewiele brakowało, by ten obronił jego strzał.

W 58. minucie arbiter podyktował kolejną "jedenastkę" dla gospodarzy, tym razem po faulu Glebsa Kluskinsa na Andre Gomesie. Wydawało się, że za moment Ronaldo podwyższy prowadzenie, tymczasem... piłka po jego strzale odbiła się najpierw od słupka, później od bramkarza i wyszła w pole gry.

Niespodziewanie zapachniało sensacją! W 67. minucie Łotwa doprowadziła do remisu za sprawą rezerwowego Artursa Zjuzinsa. Radość gości nie trwała długo. Sto osiemdziesiąt sekund później gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Dośrodkował inny rezerwowy Ricardo Quaresma, natomiast do siatki trafił William Carvalho. To nie był koniec goli na Estadio Algarve, bo mistrzowie Europy rozkręcali się wraz z upływającym czasem.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ronaldo, który popisał się fantastycznym strzałem z powietrza! Było to jego siódme trafienie w el. MŚ 2018, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy z Robertem Lewandowskim. Kolejną asystę zanotował Quaresma.

W doliczonym czasie gry CR7 miał kolejną okazję, by skompletować hattricka, lecz trafił jeszcze w poprzeczkę. Piłkę do siaki posłał natomiast Bruno Alves, wykorzystując dośrodkowanie Raphaela Guerreiro.

W reprezentacji Łotwy zagrali Vladislavs Gabovs (Korona Kielce) i Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Ten pierwszy zaliczył pełne 90 minut, natomiast ten drugi wszedł w 87. minucie.

Portugalia - Łotwa 4:1 (1:0)

Bramki: Ronaldo 28, 85, William Carvalho 70, Bruno Alves 90+2 - Zjuzins 67

Portugalia: Rui Patricio - Joao Cancelo, Jose Fonte, Bruno Alves, Raphael Guerreiro - William Carvalho - Nani (65. Ricardo Quaresma), Joao Mario (71. Gelson Martins), Andre Gomes (88. Renato Sanches), Cristiano Ronaldo - Andre Silva

Łotwa: Andris Vanins - Gints Freimanis, Vitalijs Jagodinskis, Kaspars Gorkss, Vitalijs Maksimenko - Vladislavs Gabovs, Igors Tarasovs, Olegs Laizans, Glebs Kluskins (79. Aleksejs Visnakovs) - Artjoms Rudnevs (87. Vladislavs Gutkovskis), Davis Ikaunieks (60. Arturs Zjuzins)