Hirscher wygrał slalom w Levi

Austriak Marcel Hirscher wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w fińskim Levi. Pięciokrotny zdobywca dużej Kryształowej Kuli objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął jego rodak Michael Matt, a trzeci był Włoch Manfred Moelgg

Jedyny Polak w stawce Michał Jasiczek zajął 46. miejsce w pierwszym przejeździe i nie zakwalifikował się do drugiego.

Hirscher był w niedzielę bezkonkurencyjny. Uzyskał najlepsze czasy obu przejazdów i Matta wyprzedził aż o 1,3 s. Srebrny medalista z Soczi w tej konkurencji, który był drugi w inaugurującym sezon slalomie gigancie w Soelden, odniósł 40. pucharowe zwycięstwo w karierze. Zrównał się pod tym względem z piątym na liście wszech czasów Szwajcarem Pirminem Zurbriggenem. Zdecydowanym liderem jest Szwed Ingemar Stenmark - 86 pucharowych triumfów.

Miejsc na podium slalomu w Levi nie obronili drugi na półmetku rywalizacji Austriak Marco Schwarz, który nie ukończył finałowego przejazdu, oraz Niemiec Felix Neureuther, który spadł z trzeciego na czwarte miejsce.

W pierwszym w tym sezonie slalomie nie wziął udziału broniący małej Kryształowej Kuli w tej konkurencji Norweg Henrik Kristoffersen, który jest skonfliktowany ze swoją federacją z powodu kontraktów sponsorskich.

Po zawodach w Europie alpejczycy przeniosą się za Ocean, gdzie w dniach 26-27 listopada będą rywalizowali w kanadyjskim Lake Louise w konkurencjach szybkościowych - zjeździe i supergigancie.