Gdyby przed startem sezonu ktoś typował, że to drużyna Budowlanych Łódź po czterech kolejkach będzie na czele Orlen Ligi, to raczej nie spotkałby się ze zrozumieniem. Drużyna, prowadzona przez Błażeja Krzyształowicza gra jednak bardzo dobrze, a w ostatniej kolejce wygrała derby Łodzi z ŁKS w Atlas Arenie i to mimo żywiołowego dopingu niezbyt przyjaźnie nastawionej publiczności.

 

Przyjmująca Budowlanych Heike Beier podkreśla, że to nie jest szczyt możliwości zespołu z Łodzi i powinno być jeszcze lepiej, bo w każdym, kolejnym spotkaniu drużyna czuje się coraz pewniej.

 

Teraz do Łodzi przyjeżdża zespół BKS Bielsko-Biała, bardzo utytułowany, ale w tym sezonie grający zdecydowanie poniżej oczekiwań. O ostatnim spotkaniu z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza zawodniczki BKS będą chciały na pewno jak najszybciej zapomnieć. Walkę udało się im nawiązać jedynie w trzeciej partii, a dotkliwa porażka we własnej hali na pewno zostawiła niesmak także u kibiców. Libero Mariola Wojtowicz zapowiada jednak walkę o zwycięstwo w meczu z liderem.

 

Transmisja spotkania Budowlani Łódź - BKS Profi Credit Bielsko-Biała w Polsacie Sport.