Udana pogoń Hiszpanii, pierwszy bezbramkowy remis Włochów z Niemcami od 1996 roku

Anglia prowadziła do 89. minuty z Hiszpanią 2:0, ale ostatecznie tylko zremisowała 2:2 a Niemcy bezbramkowo zremisowały z Włochami w najciekawszych meczach towarzyskich. Zwycięstw nie odnieśli za to rywale Polaków w eliminacjach mistrzostw świata - Duńczycy i Rumuni.

Spotkania Włochy - Niemcy od zawsze budzą gigantyczne zainteresowanie, nawet jeśli są to tylko potyczki towarzyskie. Ostatnie starcia były bardzo wyrównane, a forma często ogrywała drugoplanową rolę, bo liczył ten jeden, konkretny mecz. Selekcjonerzy obu reprezentacji wystawili nieco eksperymentalne zestawienia, ale ciągle pontecjału na murawie San Siro było mnóstwo. Tempo było jednak leniwe, choć zarówno jedni, jak i drudzy mieli swoje szanse. Z jednej strony strzelał Ciro Immobile, a z drugiej - Thomas Mueller i Leon Goretzka. Piłka w końcu jednak wylądowała w siatce, tyle że sędzia nie uznał trafienia Kevina Vollanda ze względu na spalonego. W końcówce w słupek trafił jeszcze Andrea Belotti, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. To pierwszy taki przypadek od... 1996 roku.

Zawsze wydaje się, że mecze towarzyskie są pozbawione agresji, a piłkarze raczej nie ryzykują za wszelką cenę. Innego zdania był Jamie Vardy, który już na początku spotkania Anglia - Hiszpania brzydko zaatakował Cesara Azpilicuetę i powinien wylecieć z boiska. Tak się jednak nie stało i chwilę później napastnik Leicester City... wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Adam Lallana. Niestety dla piłkarza Liverpoolu, musiał on opuścić boisko z powodu kontuzji jeszcze przed trzydziestą minutą gry... W drugiej połowy wynik podwyższył Vardy, wykorzystując ładnie dośrodkowanie Jordana Hendersona. Hiszpanie prezentowali się słabo, ale obudzili się w najlepszym możliwym momencie, czyli... na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry! Najpierw kapitalną bramkę w debiucie zdobył Iago Aspas, a w ostatniej akcji wyrównał Isco.

Irlandia Północna długo szczyciła się tym, że nie straciła bramki przed własną publicznością. Tak było do wtorku, kiedy to do Belfastu przyjechała Chorwacja i wygrała 3:0. Sprawdziły się więc przedmeczowe zapowiedzi: