Wrąbel: Nie porównujcie mnie do Neuera

Jakub Wrąbel był jednym z najlepszych polskich zawodników w wygranym 1:0 meczu z Niemcami U-21. W pierwszej połowie znakomicie obronił strzał Leroy Sané.

Sebastian Staszewski: Polski Manuel Neuer - tak powiedział o tobie kiedyś Mateusz Borek. Chyba możesz być zadowolony, bo należysz do grona bohaterów, którzy zapewnili dzisiejsze zwycięstwo?

Jakub Wrąbel: Co do porównania do Neuera - słyszałem je, ale ja jestem Kuba Wrąbel i nie chciałbym być uważany za kogoś innego, choć wiadomo, że porównanie do dobrych bramkarzy zawsze jest miłe. Drużyna zagrała konsekwentnie i stabilnie w obronie, a to co miałem, to przy odrobinie szczęścia obroniłem. Trzeba patrzeć do przodu. Wygraliśmy z Niemcami. Widać, że w drużynie jest potencjał i trzeba to wykorzystywać.

Nie miałeś małej obawy o grę defensywy? Po długiej przerwie wracał Paweł Jaroszyński, a Jan Bednarek zastępował Pawła Dawidowicza i ten blok, który od początku przygotowań się zgrywał, został rozbity, ale zagrał fantastycznie?

Jasiu Bednarek już któryś mecz z rzędu z nami grał i bardzo dobrze wpasował się w drużynę. Paweł Jaroszyński wrócił po kontuzji, ale pokazał, że może powstrzymać takiego zawodnika jak Leroy Sané.

Cała rozmowa z Jakubem Wrąblem w załączonym materiale wideo.