Genialny gol z wolnego Lemara i 90 minut Glika! AS Monaco wygrało z Lorient

Kapitalne uderzenie z rzutu wolnego Thomasa Lemara było ozdobą wyjazdowego starcia AS Monaco z Lorient. Pierwszego gola w meczu strzelił Radamel Falcao, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, a wynik ustalił również z wolnego Gabriel Boschilia. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut, a piłkarze z księstwa wygrali 3:0.

Monaco lepszego rywala nie mogło sobie wymarzyć, gdyż Lorient okupuje ostatnie miejsce w Ligue 1. Goście przystępowali do tego spotkania z pozycji wicelidera. Glik tradycyjnie rozpoczął od pierwszej minuty. O dziwo to gospodarze dominowali i stwarzali więcej sytuacji. To jednak goście wyszli na prowadzenie. Szybka kontra zakończyła się nieco przypadkowym podaniem do Falcao, a ten umieścił futbolówkę w siatce. Co ciekawe Kolumbijczyk pojawił się na boisku minutę wcześniej.

Już chwilę później było 2:0. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lemar. Goście mieli jeszcze kilka dogodnych okazji. Wynik ustalił Boschilia, który podobnie jak Lemar trafił z wolnego. Piłka odbijając się od jednego z zawodników zmieniła tor lotu i bramkarz gospodarzy był bez szans. Monaco zrównało się w tabeli punktami z OGC Nice, ale dotychczasowy lider ma rozegrany mecz mniej.

Lorient - AS Monaco 0:3 (0:0)

Bramki: Falcao 64, Lemar 67, Boschilia 90+3