U-15: Polska lepsza od Irlandii. Napastnik „Kolejorza” bohaterem

Reprezentacja Polski U-15 pokonała 2:1 rówieśników z Irlandii w meczu towarzyskim rozegranym w Wysokiem Mazowieckiem. Oba gole dla Biało-Czerwonych strzelił Filip Szymczak. W pierwszym meczu tych drużyn rozgrywanym w Łomży padł bezbramkowy remis.

Podopieczni Roberta Wójcika przegrywali do przerwy 0:1 z ekipą z „Zielonej Wyspy” po golu Conora Carty'ego. Irlandzki pomocnik wyprowadził gości na prowadzenie w 10. minucie gry.

W przerwie trener Polaków dokonał kilku zmian w składzie, które błyskawicznie przyniosły efekty bramkowe. W 45. minucie napastnik Lecha Poznań, Filip Szymczak zdobył wyrównującą bramkę. Rezerwowy w tym spotkaniu gracz „Kolejorza” pewnym uderzeniem zamienił rzut karny na gola.

Wychowanek Akademii Lech Poznań ponownie dał o sobie znać już w 52. minucie kiedy to po raz drugi pokonał irlandzkiego bramkarza. Szymczak tym samym ustalił wynik meczu.

W tej kategorii wiekowej mecz trwa 80 minut (2x 40').

Polska – Irlandia 2:1 (0:1)
Bramki: Szymczak (45', 52') – Carty (10')