Bundesliga: Schalke lepsze od "Wilków"! Bezbarwne 55 minut Błaszczykowskiego

Jakub Błaszczykowski rozegrał 55 minut, a jego VfL Wolfsburg przegrał na własnym stadionie z Schalke 04 0:1. Polak nie wyróżnił się niczym szczególnym. Najciekawiej było w Mainz, gdzie Freiburg do końca walczył o remis, ostatecznie przegrywajac 2:4.

Nawet wysokie zwycięstwo nad Freiburgiem w poprzedniej kolejce nie zmieniło faktu, że Wolfsburg gra w ostatnim czasie fatalnie. Zaledwie dwa punkty nad strefą spadkową powodują, iż ”Wilki” musiały poważnie zacząć myśleć o zdobywaniu punktów. W podobnej sytuacji było Schalke, ale piłkarze z Gelsenkirchen po słabym początku rozgrywek, teraz powoli odzyskują formę.

Błaszczykowski zaczął mecz podobnie, jak w reprezentacji, na prawym skrzydle, a widowisko zwłaszcza w pierwszej połowie nie porwało publiczności. Polak zszedł po 55 minutach, pozostawiając po sobie średnie wrażenie. Ostatnie fragmenty starcia to częste ataki Schalke, które w przynisoły gościom upragnione trafienie. Autorem gola był Leon Goretzka i trzy punkty pojechały do Gelsenkirchen.

VfL Wolfsburg – Schalke 0:1 (0:0)

Bramki: Goretzka 83

Większych problemów w pierwszej połowie nie miało Mainz, które już po 20 minutach prowadziło z Freiburgiem 2:0. To nie był jednak koniec emocji, gdyż goście w drugiej odsłonie spotkania złapali kontakt i zapewnili rywalom nerwową końcówkę. W niej trzeciego gola zdobyli gospodarze, ale niemalże od razu odpowiedzieli goście. Do samego końca Mainz drżało o wynik, lecz ostatecznie dowiozło zwycięstwo do końca zdobywajac ostatnią bramkę w doliczonym czasie.

Mainz – Freiburg 4:2 (2:0)

Bramki: Bungert 15, Malli 20-karny, Bell 82, Onisiwo 90+5 - Grifo 67, Petersen 85