Orlen Liga: Zdecydowane zwycięstwo siatkarek BKS

W spotkaniu 6. kolejki Orlen Ligi siatkarki BKS Profi Credit Bielsko-Biała pokonały Polski Cukier Muszyniankę Enea 3:0. Podopieczne Mariusza Wiktorowicza odniosły drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach ekstraklasy.

Mecz z Muszynianką miał być dla gospodyń okazją do przełamania złej passy z początku sezonu. W premierowej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 6:6, później podopieczne Mariusza Wiktorowicza wygrały osiem akcji z rzędu, wieńcząc tę serię dwoma asami serwisowymi Magdaleny Gryki. Błędy przyjezdnych w ataku oraz w przyjęciu spowodowały załamanie się gry przyjezdnych, co siatkarki BKS bezlitośnie wykorzystały. Skuteczna gra Emilii Muchy i Kornelii Moskwy przybliżały gospodynie do zwycięstwa w secie, którego wynik na 25:13 ustaliła Magdalena Gryka.

Drugi set również rozpoczął się od walki punkt za punkt, a w środkowej części tej partii gospodynie zaczęły budować przewagę (11:8, 16:12). W końcówce seta zawodniczki Bogdana Serwińskiego nie potrafiły już znaleźć recepty na dobrze dysponowane bielszczanki, które spokojnie utrzymywały trzy, cztery oczka zaliczki. W końcówce gospodynie popisały się kolejną serią wygranych akcji, po ataku Natalii Skrzypkowskiej prowadziły 23:17, a seta zakończył błąd dotknięcia siatki po stronie Mineralnych.

W trzeciej partii przyjezdne nie zdołały już odwrócić losów meczu. Set miał jednostronne oblicze,  wyrównaną walkę znów oglądaliśmy jedynie na początku (7:7), a w kolejnych akcjach ekipa BKS zaczęła odjeżdżać rywalkom. Mineralne nadal miały problemy ze skutecznością w ataku, a rywalki dołożyły im jeszcze kilka skutecznych zagrywek: Mucha (5:3), Gryka (9:7), Skrzypkowska (12:8, 22:14). W końcówce gospodynie rozbiły bezradne rywalki, kończąc to spotkanie. MVP: Sonia Mikyskova (BKS).

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna 3:0 (25:13, 25:19, 25:15)

BKS Profi Credit: Magdalena Gryka, Sona Mikyskova, Kornelia Moskwa, Emilia Mucha, Natalia Skrzypkowska, Aleksandra Trojan - Mariola Wojtowicz (libero) oraz Joanna Staniucha-Szczurek, Aneta Wilczek

Polski Cukier Muszynianka Enea: Marina Cvetanovic, Agnieszka Rabka, Justyna Sosnowska, Tanja Sredic, Magdalena Wawrzyniak, Aleksandra Wójcik - Dorota Medyńska (libero) oraz Natasa Cikiriz, Koleta Łyszkiewicz, Maja Savic, Magdalena Szabo, Dorota Wilk.