PLK: Wicemistrz poległ w Dąbrowie Górniczej

W niedzielę po bardzo zaciętym spotkaniu MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Rosę Radom 71:67. Sporo emocji w sobotnich spotkaniach Polskiej Ligi Koszykówki!

Początek meczu to wyrównana walka, tocząca się rytmem “kosz za kosz”. Dopiero później dzięki kontrze wykończonej przez Kerrona Johnsona MKS prowadził 11:6. Gospodarzom nie udało się utrzymać tej przewagi zbyt długo - po trójkach Filipa Zegzuły i Jarosława Zyskowskiego to Rosa była lepsza - 19:18. Spotkanie ciągle było bardzo zacięte, a kolejna akcja Zyskowskiego dała radomianom minimalne prowadzenie po pierwszej kwarcie - 22:21. Na początku drugiej części meczu zespół trenera Wojciecha Kamińskiego miał problemy ze skutecznością - nie potrafił zdobyć punktów przez sześć minut rywalizacji. Dąbrowianie to wykorzystali - dzięki serii 8:0 i trójce Patryka Wieczorka prowadzili 29:22. Niemoc gości przełamał Tyrone Brazelton, ale ciągle przewagę miała ekipa MKS. Po rzucie Piotr Pamuły wygrywała po pierwszej połowie 34:31.

Rosa weszła w trzecią kwartę z nową energią. Dzięki kolejnym trafieniom Jarosława Zyskowskiego, Gary’ego Bella oraz Tyrone’a Brazeltona zdobyła czteropunktową przewagę. MKS później zaskakiwał rzutami z dystansu - po trójkach Przemysława Szymańskiego i Marcina Piechowicza wrócił na prowadzenie. Ostatecznie po 30 minutach gry był remis po 50. Sporo akcji trzypunktowych w ostatniej kwarcie oznaczało, że drużyna mająca przewagę co chwilę się zmieniała. Po trójce Pamuły dąbrowianie wygrywali 62:58, ale goście ciągle trzymali się blisko. Na minutę przed końcem dzięki rzutom wolnym Gary’ego Bella zespół z Radomia przegrywał tylko punktem. W końcówce kluczowe rzuty wolne trafiali Kerron Johnson i Piotr Pamuła, a z dystansu nieskuteczni byli Brazelton i Zyskowski, a to oznaczało zwycięstwo MKS 71:67.

Kerron Johnson i Piotr Pamuła to bohaterowie zespołu z Dąbrowy Górniczej - obaj rzucili po 16 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Jarosław Zyskowski z 17 punktami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom 71:67 (21:22, 13:9, 16:19, 21:17)

MKS: Kerron Johnson 16, Piotr Pamuła 16, Bartłomiej Wołoszyn 11, Jeremiah Wilson 9, Kendall Gray 5, Jakub Parzeński 5, Marcin Piechowicz 3, Przemysław Szymański 3, Patryk Wieczorek 3, Maciej Kucharek 0

Rosa: Jarosław Zyskowski 17, Tyrone Brazelton 12, Darnell Jackson 11, Robert Witka 8, Gary Bell 8, Michał Sokołowski 5, Filip Zegzuła 3, Kim Adams 3, Łukasz Bonarek 0, Maciej Bojanowski 0