Lewczuk w jedenastce kolejki Ligue 1

Dziennikarze docenili fenomenalny występ Igora Lewczuka w meczu 13. serii Ligue 1, w której zespół reprezentanta Polski Girondins Bordeaux zremisował z EA Guingamp 1:1. Według portalu whoscored.com były zawodnik warszawskiej Legii był najlepszym zawodnikiem na placu gry, natomiast francuski dziennik sportowy L'Équipe wybrał obrońcę do jedenastki kolejki.

Lewczuk z pewnością może zaliczyć niedzielne spotkanie do udanych, ponieważ do solidnej postawy w defensywie dołożył premierowego gola w Ligue 1. W 22. minucie świetnie wykorzystał podanie z rzutu wolnego i będąc obróconym tyłem do bramki, strzałem głową pokonał golkipera rywali. W drugiej odsłonie meczu obrońca świetnie spisywał się na połowie własnego zespołu. W 50. minucie jako ostatni zawodnik linii defensywnej udaremnił Jimmiemu Briandowi znalezienie się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Polak mógł zostać bohaterem "Żyrondystów", jednak drużynie z Bordeaux nie udało się dowieźć korzystnego rezultatu do końca. W doliczonym czasie gry gola na wagę remisu strzelił Briand.

Po transferze do Francji Lewczuk momentalnie zaklimatyzował się w nowym klubie. Obecnie jest jednym z filarów drużyny z Bordeaux i za swoje występy regularnie zbiera pozytywne noty. Dotychczas rozegrał w Ligue 1 siedem meczów w pełnym wymiarze czasowym, w których strzelił jednego gola. Nic więc dziwnego, że wysoka forma Lewczuka została doceniona przez media.

Jedenastka kolejki według L'Equipe: Karl-Johan Johnsson, Jorge Rolando, Milan Biševac, Igor Lewczuk, Stéphane Sessègnon, Georges Mandjeck, Maxime Gonalons, Jordan Marie, Thomas Lemar, Jimmy Briand, Giovanni Sio.